AnasayfaFirmaya DikkatAras Kargo ‘Aynı Tas, Aynı Hamam’

Aras Kargo ‘Aynı Tas, Aynı Hamam’

ARAS KARGO’DAN, BİR UMURSAMAZLIK DAHA

Sohbet konusu Aras Kargo olunca, illa ki içinde memnuniyetsizlik ya da şikayet yer alır. Ya da bu firmadan yüzde yüz memnun olan biri bana denk gelmedi diyelim. Yıllar önce alttaki linklerden haberine ulaşabileceğiniz kitap imza günümü mahveden, bütün basın önünde rezil olmama sebebiyet veren Aras Kargo, hatasını telafi etme erdeminden de yoksundur. Sonrasında yeni bir hata, yeni bir hata daha ve ben her şeye rağmen tabi ki biraz da mecburiyetten, kendilerine şans tanıdım. Lakin ikinci bir kez daha müşkülde bıraktılar ve yüzleri bile kızarmadı. Sözde ıslak imza ile özür mektubu gelecekti, ona da egoları engel olunca, imza gelemeden yolda kurudu. Kaldı ki para vererek hizmet alınamayan bir firmadan, böyle bir jest beklemek yazın ortasında kar yağması kadar şaşırtıcı olurdu. Zaten onlar da bizi şaşırtmadılar ve bildiğimiz Aras Kargo gibi davrandılar. Şirket patronlarına ulaşacağım, er ya da geç yayına alacağım. Soruları cevaplarlar mı, yoksa kaçarlar mı bilemem! Onların problemidir, ama ben dediğimi yaparım ve beraberinde hukuk mücadelemi de, hız kesmeden gittiği yere kadar sürdürürüm.

HABER 01: ARAS KARGO’YA SLOGAN ÖNERİSİ “NE 1 ARTI, NE 1 EKSİ”

HABER 02: ARAS KARGO YETKİLİLERİNE SORUYORUZ: “ISLAK İMZA YOLDA GELİRKEN KURUDU MU?”

ŞİKAYET: Kargo Teslim Süresinde Gecikme, İhmalkarlık ve Umursamazlık.

KONU DETAYI: Bir müşteriniz, indirdik.com isimli satış sitesi üzerinden ürün alımı yapıyor. Sipariş tarihi kurban bayramı içerisine denk geldiğinden haliyle indirdik.com yetkilileri bayram sonrası ilk mesai saatleri içerisinde Aras Kargo ile paketi yolluyorlar. Paket, 1 gün içerisinde teslim edilecek şubeye geliyor fakat paket bir türlü sahibine ulaşmıyor… Bekle ki, mal gelsin. Müşteri şubenizdeki telefonları arıyor, müşteri hizmetlerine mesaj gönderiyor fakat sonuç aynı. Kargo olması gereken vaat ettiğiniz süre dahilinde teslimat yapmıyor. Kargo tam 13 gün sonra “gönderen” firmaya iade ediliyor. İade edildikten birkaç gün sonra Aras Kargo yetkilileri müşteriyi arıyor ve “geri iade edildiğini, adresinizi bulamadıklarını” belirtiyor. Halbuki müşteriniz yıllardır sizlerden aynı yere kargo alıyor. Bu süre içerisinde aynı kargo şubesinden bir başka pakette geliyorken nasıl o paket geri gelmiyor? Bizim bildiğimiz 3 gün bilemedin 5 gün sonra iade edilir. Paket şubede beklemez! 13 gün bekletilmesi mantıklı mı? Sizin adınıza tanıdık sorunlar yani. Gelgelelim vatandaş, size rutin gelen bu tarz problemleri yaşamak için ödeme yapmıyor. Bu tarz sıkıntılar yaşattığınızda yapmanız gereken kenara çekilmek midir, yoksa kişilerin uğradığı zararları karşılamak ve bu tarz durumlara sebebiyet veren şube müdürlerine gerekli ihtar ve cezaları uygulamak mıdır? Bu haberi sosyal medya üzerinden milyonlara paylaşacağım ve akabinde altında sizden gelen şu mesajı göreceğimden eminim. “İrtibat numaranızı bildirirseniz, size dönüş gerçekleştirelim!” Halbuki defalarca kez bu ve muadil konular vesilesiyle muhatap olduk. Kaldı ki site dahilinde telefon numaralarım yer alıyor (magazincilerbirligi.com). Ancak hizmet anlayışınız ‘Şablon cümleleri yapıştır gönder’den ibaret olunca, duruma şaşmamak lazım. Soruna muhatap dokümanlar aşağıda yer alıyor, gazete okur gibi bir bakıverin!

Not: Müşterinizin bilgilerini, gizlilik nedeni ile burada yayınlayamıyoruz.

Yayıncı: Abdullah KOÇOĞLU | Ticari Danışman
M.G.B. Genel Yayın Koordinatörü
FirmayaDikkat.com | MagazincilerBirligi.com

***

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com ve FirmayaDikkat.com olarak bize düşen; Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemektir. Haberlerde adı geçen herkesin cevap ve düzeltme hakkı mahfuzdur.

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com ve FirmayaDikkat.com da yayımlanan haberler, Anayasa’nın 28. ve 5187 sayılı Basın Yasası’nın 3. maddesinde ifadesi bulunan, BASININ HABER VERME HAKKI, GERÇEKLİK, GÜNCELLİK, KAMU YARARI, TOPLUMSAL İLGİ Vs. içerikleri İHLAL ETMEDEN yapılır.

Şimdilerin Evlilik
"Tiyatro Yok ki!" Se

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK