AnasayfaFirmaya DikkatAras Kargo’ya Slogan Önerisi: “Ne 1 Artı, Ne 1 Eksi”

Aras Kargo’ya Slogan Önerisi: “Ne 1 Artı, Ne 1 Eksi”

NE 1 ARTI, NE 1 EKSİ

Bundan henüz birkaç yıl önce, Bodrum’da imza günü yapmıştım. Aras Kargo ile yapılan özel görüşme sonrasında, kitapların İstanbul’dan hareketle teslim saati için onay alınmış ve beldede reklama girilmişti. Masamdaki yerimi almış, yaklaşık 200 kişilik hayran kitlemle ve basın mensuplarıyla bakışa bakışa tek eksiğimiz olan kitapları getirecek aracı beklemeye koyulmuştuk. O bekleşme, 4 saat sürmüştü ve kitaplar, “Geldi sayılır efendim!” klişe repliği eşliğinde bir türlü gelmemişti. Derken Aras Kargo’yu ve çalışanlarını yad ede ede alandan ayrılmıştık. O gün bu gündür kendileriyle çok nadir çalışırım. Bu olayı anlatan ve o dönem kamuoyunda yankı uyandıran habere istinaden, Aras Kargo’dan tarafıma gelen cevap metni resmin altında yer alıyor. Gelelim bu güne…

18.07.2013 tarihinde 12.30 sularında, diğer kargo şirketlerinin telefonunu düşüremeyince mecburen Aras Kargo’nun İstanbul-Bahçelievler-Haznedar şubesini aradım. Telefonlara bakan olmadığı için, otomatik santral görüşmeyi merkeze aktardı. Kibar bir santral memuresine, başbakanlığa (BİMER) gönderilecek özel bir dosyam olduğunu ve ivedilik arz ettiğini beyan ettim. Memure, saatin son derece uygun olduğunu ve Aras Kargo görevlilerinin mesai saatleri içinde mutlaka uğrayacağını ve dosyayı alacağını ifade etti. Karşılıklı teşekkürleştik ve telefonlar kapandı. Saat 17.00 oldu, ne gelen var, ne giden. Haznedar şubesini aradım ve durumu sorguladım, “Bize böyle bir bilgi gelmedi, size uğrayamayacağız!” cevabıyla karşılaştım. İletinin hassasiyetini bildirdiğimde ise, durumu siyasi algılamış olacaklar ki; konuşmayı daha da olumsuz bir noktaya getirdiler. 17.31’de tekrar merkezi aradım ve Gülten Hanım’a gelinen nokta bilgisini aktardım, cevabı “Hemen ilgileniyorum!” oldu.. ve tabi ki sonucu tahmin ediyorsunuzdur. Bekle Allah bekle, tıpkı yıllar önce olduğu gibi, ne gelen var, ne giden.

Aras Kargo yetkilileri ilgili kayıtları incelerse ve geçmişte olan biten hususları da masaya yatırırsa, beni daha net anlayacaklardır. “NE 1 ARTI, NE 1 EKSİ” sloganının telif hakları bu yazının tarihi ile iştigaldir ve bugüne kadar hiçbir kargo şirketi tarafından kullanılmadı. Kullanmak isterlerse, müsaadem olduğunu da bilmelerini isterim.

İŞTE YILLAR ÖNCEKİ HABER METNİ:

İptal olan imza gününe ilişkin yayınlanan haber sonrası, Aras Kargo’nun tarafıma gönderdiği cevap metni:

“Sn. Abdullah KOÇOĞLU,

Öncelikle şirketimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

İletmiş olduğunuz e-maile istinaden birimlerimiz ile irtibata geçilerek gerekli inceleme sağlanmıştır. İstanbul, Turgutreis arası teslimat süremizin 48 saat olduğunu bildirir, GT  232104   fatura numarası ile tarafınıza gönderimi gerçekleşmiş olan kargonuzun 09.07.2009 tarihinde teslimatının gerçekleştiğini iletmek ister, teslimat tarihinde gecikmenin söz konusu olmadığını bilmenizi isteriz.

Değerli fikir ve görüşlerinizi bizlerle paylaşmanızı bekler, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla

ARAS CARGO A.Ş.

Müşteri İlişkileri Müdürlüğü”

*

Ve yine o dönem; Aras Kargo yetkililerinin, yukarıda yer alan cevabına istinaden yayınladığım yazı:

Yukarıda Tarafıma Gönderilen E-Posta’dan Anlaşılıyor ki;

  1. Size yapılan şikâyetin boyutu ne olursa olsun, tek bir çıtada ve kotada algılanıyor. Özür biçiminiz ise, şablon eksenli bir e-posta gönderiminin ötesine geçmiyor.
  2. 7 Temmuz’da mesai saatleri dahilinde şubenize teslim olunan gönderi, 9 Temmuz akşamı mesai dışı bir saatte tarafıma teslim edildi. Bu da en iyi ihtimalle 48 saati aştığının resmi kanıtıdır.
  3. En önemlisi de; paketin elime, Aras Kargo Turgutreis şubesi yetkilileriyle tartışmamın neticesinde ulaşmış olması. Zira, işin ucunu bıraksam bir gün sonraya kalacaktı
  4. Bu arada, birkaç aydır maaşını alamadığını ve bu aksaklığın personel sayısındaki yetersizlikten kaynaklandığını söyleyen dağıtım elemanınıza ne diyeceğimi bilemediğimi belirtmek isterim. Samimiyetimle, şaşırdım ve üzüldüm.

Soruyorum Size Sn. Aras Kargo Yetkilileri: Eleman yetersizliği veya ihmalkârlığınız sebebiyle uğradığım zararı nasıl karşılamayı düşünüyorsunuz? Ve sizin eleman sıkıntınız sebebiyle, tam para alıp eksik hizmet verdiğiniz konu mağduru bendenize nasıl bir telafi yöntemi tasarlıyorsunuz? Beni en kısa sürede aydınlatmanız dileğiyle…

Kaynak: Haber3

Yayıncı: Abdullah KOÇOĞLU | Ticari Danışman
M.G.B. Genel Yayın Koordinatörü

Şovdo, Dondurmayı
AVEA'dan Zaman Hırs

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK