AnasayfaMagazinciler BirliğiAslantuğ Muhteşem Rolle Geliyor

Aslantuğ Muhteşem Rolle Geliyor

Anadolu Selçuklu Devleti dönemine damga vuran isimlerden Emir Celaleddin Karatay’ın hayatından önemli bir kesitin sinemaya aktarıldığı  “Direniş Karatay” filmi, aynı adı taşıyan kitabın yazarı Selman Kayabaşı tarafından senaryolaştırıldı.

13. yüzyılda geçen filmde; Karatay Medresesi etrafında yeni bir medeniyet inşa edilmesi konu ediliyor. Kösedağ savaşı sonrası Anadolu Selçuklu devletinin gördüğü hasarı, kurduğu Medrese sayesinde ilim irfan gücü ile tamir etmek için mücadele veren Emir Celaleddin Karatay’ın bu hikayesi tarihin çarpıcı detayları ile sinemaya aktarılıyor.

Devletlerin gücünün savaşta aldıkları zaferler kadar, kurulan medreselerde yetişen ilim ve irfan sahibi bireyler yetiştirmek de yattığının önemine vurgu yapılan filmin; genel yönetmenliğini Serdar Akar, yönetmenliğini ise Selahattin Sancaklı üstleniyor. Yapımı Konya Karatay Üniversitesi’ne ait olan filmin yapımcılığını ise Ertuğrul Fındık ve Selman Kayabaşı üstleniyor.

“Karatay oluyor”

Daha önce Karatay rolü için birçok isimle de görüşen filmin yapımcıları Karatay için Mehmet Aslantuğ ile anlaştıklarını açıkladı.

İddialı bir dönem filmine imza atmaya hazırlanan yapım ekibi diğer roller için de görüşmelerin yakında netleşeceğini belirttiler.

Konya’da kurulan ve Selçuklu dönemine ait tüm detayların büyük bir titizlikle inşaa edildiği plato için de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 2017’nin en büyük yapımları arasında gösterilen filmin çekimlerine Temmuz ayında başlanacak.

'Ya Da Boşver' Geld

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.