AnasayfaMagazinciler BirliğiAVEA Metroport AVM Şubesinde Açık Hat Skandalı

AVEA Metroport AVM Şubesinde Açık Hat Skandalı

AVEA METROPORT AVM ŞUBESİNDE “AÇIK HAT” SKANDALI

Ünlü Ticari Danışman ve Yazar Abdullah KOÇOĞLU‘nun başına gelen olay, tam bir trajikomedi.

Koçoğlu yaptığı açıklamada belirttiği üzere; AVEA Metroport AVM Şubesine gider ve acilen hat çıkarmak istediğini ifade eder. Şube yetkilileri acil talep karşısında kendisine, 50 TL karşılığında 0507 071 48 36 nolu hattı satarlar (1 nolu resim) ve herhangi bir işlem yapmadan uğurlarlar. Yeni nesil hazır kart prosedürünü bilmediğini ifade eden Koçoğlu, AVEA‘da bulunan eski kayıt bilgilerinin yeni satın aldığı kart için kullanılacağını düşünerek, kendi üzerine kayıtlı farklı bir AVEA numarasını sözlü olarak ibraz eder ve şubeden ayrılır.

Aradan bir ay kadar süre geçer ve kart arıza gösterir. Koçoğlu kartı yenilemek için bu kez, AVEA Bahçelievler Yayla Şubesine uğrayarak adına düzenlenmiş bulunan sözleşmeyi imzaladıktan sonra, kimlik fotokopisini de bırakarak aynı numaraya tanımlatmak üzere yeni bir sim kart satın alır (2 nolu resim) ve çıkar gider. AVEA Yayla Şubesi Yetkilisi numaranın aidiyet bilgileri ile kimlik fotokopisinde yer alan bilgilerin uyuşmadığı haklı gerekçesiyle, kartı aktif edemez. Kartın kendi adına düzenlenmemiş olduğunu farkeden Koçoğlu, önce kart numarasını iş arkadaşlarından farklı birinin aldığı kartla karıştırmış olabileceğini düşünür ve AVEA Müşteri Hizmetleri Temsilcisini arayarak durumu anlamaya çalışır. Ancak AVEA yetkilileri, kart değişiminin kimlik bilgileri olmadan mümkün olmayacağını söylerler ve kart ile alakalı yardımcı olma çabaları sonuçsuz kalır.

Bunun üzerine Koçoğlu yaptığı detaylı kontroller sonrasında, hatanın kendisinden kaynaklı olmadığını saptar. Bu kez arızalanan ilk kartını satın aldığı Metroport AVM’de bulunan AVEA Şubesini arar ve durumu detaylıca anlatır. Şube yetkilisi kendisine satılan hattın, “Açık Hat” olduğu söyler ve “Açık hatlara kart değişimi yapamıyoruz!” ifadesini kullanılır.

Söz konusu numara ile yaptığı işlemlerden dolayı ciddi ölçüde zarara uğradığını ifade eden Koçoğlu, Firmaya ve Şubeye Tazminat Davası açmaya hazırlanıyor.

AÇIK HAT NEDİR: Vatandaşların kimlik bilgilerinin kopyalanması yoluyla, başkaları adına habersiz çıkarılan hatlara “Açık Hat” denir.

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com olarak bize düşen; Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemektir. Haberlerde adı geçen herkesin cevap ve düzeltme hakkı mahfuzdur.

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com da yayımlanan haberler, Anayasa’nın 28. ve 5187 sayılı Basın Yasası’nın 3. maddesinde ifadesi bulunan, BASININ HABER VERME HAKKI, GERÇEKLİK, GÜNCELLİK, KAMU YARARI, TOPLUMSAL İLGİ Vs. içerikleri İHLAL ETMEDEN yapılır.

Boşanacaklar derken
Para Tuzağına Oper

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.