AnasayfaBültenlerAyşe Tolga Anlattı

Ayşe Tolga Anlattı

Hayat amacım insanları mutlu etmek diyen Ayşe Tolga, günümüz dünyasında iyi hissetmenin, depresyona girip avuç avuç ilaç kullanmak yerine bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak mutlu olmanın yollarını kadim bilgilerden yararlanarak anlatıyor.

Sosyal medyada yarım milyon kişi tarafından takip edilen, kitapları tekrar tekrar basılan Tolga katıldığı Akra Talks’ta; iyiliği yayabilmek için sosyal medyada kendimi bir medya patronu gibi kurguladım dedi.

Ramazan ayında hız kesmeden süren Akra Talks’a, Elif Dağdeviren moderatörlüğünde bu kez oyunculukla yetinmeyip aromaterapi konusunda uzmanlaşan, kendi deyimiyle koluna başka altın bilezikler takan Ayşe Tolga konuk oldu. Dünyanın değil insanların iyileşmeye ihtiyacı olduğunu söyleyen Tolga, genç yaşta, kariyerinin zirvesindeyken babasını kaybetmesi sonucu çıktığı içsel yolculukta bulduğu hayat amacını ve bunu herkesle paylaşma isteğini anlattı.

“Hep ben kimim sorusunu sordum kendime”
Genç yaşta yıldız bir oyuncuyken her şeyi bırakıp kariyerine bambaşka bir yol çizmeye karar veren Ayşe Tolga, kendisini bugüne kadar getiren manevi yolculuğundaki köşe taşlarını anlatarak başladı konuşmasına. “Sağlıklı yaşama ilgim hastalıklarla tanışmamla başladı. Babam kansere yakalandı, 5 sene boyunca tüm aile, ağır bir hastalığı hem hasta hem hasta bakan tarafında deneyimlemek zorunda kaldık. 25 yaşımda babamı kaybettim. O süreç bana çok eğitici geldi. Kariyerimin tepesindeyken evimi kapattım, sırt çantamı aldım ve kapı kapı dolaşıp; “Bana beni anlat, kimim ben” diye sordum. Kişisel gelişim kurslarına gitmeye başladım çünkü çok acı çekiyordum. Bu benim için bir dönüşüm hikayesinin başlangıcı oldu” dedi.

“Önce kendimi iyileştirmeye başladım”
Yaşadığı bu önemli kayıpla, insan nasıl hastalanır sorusunun peşine düşen Ayşe Tolga önce kendisini iyileştirmekle başlamış işe… “Çıktığım bu içsel yolculukta, karanlıkları aydınlatıp ben kimim sorusunun cevabını buldukça özgürleştiğimi, hayat amacımı bulduğumu hissettim. Çünkü hiç birimiz buraya ölmek için gelmiyoruz. Ben de bir hayat amacım olduğunu fark ettim; insanları mutlu etmek. Bütün canlılarla, evrendeki her şeyle ilgili derin bir sorumluluk duygusu içindeyim. Yapabileceğim bir şey varsa yapmalıyım, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeliyim diye düşünüyorum” dedi.

Murat Boz Mall Of'a
'Gece Gölgenin Raha

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.