AnasayfaMagazinciler BirliğiBaşarı hikayelerinin anlatıldığı kariyer günlerinde ilginç sahneler yaşandı!

Başarı hikayelerinin anlatıldığı kariyer günlerinde ilginç sahneler yaşandı!

Ringde karşısına çıkan herkesi deviren dünyaca ünlü boksörümüz Avni Yıldırım, “Ana Kuzusu” çıktı.

Şişli Meslek Yüksekokulu’nun bu yıl 3. kez düzenlediği ve Maslak Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Kariyer Günleri” etkinliğinde, öğrencilerle buluşan dünya şampiyonu boksörümüz Avni Yıldırım, kelimenin tam anlamıyla ana kuzusu çıktı.

Maçlardan günler önce dünyaya irtibatını kestiğini ve cep telefonunu maça birkaç gün kala menajerine teslim ettiğini söyleyen Avni Yıldırım, maça dakikalar kala annesini aradığını ve hayır duasını aldığını açıkladı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ünlü boksör, salondan ayrılmadan önce, öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Erbakan Malkoç’un oluşturduğu endüstriye büyük ilgi

Başarı hikayelerinin anlatıldığı kariyer günleri etkinliğinde sahneye çıkan ve kendi başarı hikayesini anlatan iş adamı Erbakan Malkoç, eğitimin önemine dikkat çekti ve her yıl, milyonlarca Euro ciro yapan otomobil dizayn şirketinin başarı öyküsünü anlattı.

Bir başarı öyküsü de Fidol Okulları’ndan

Şişli Meslek Yüksekokulu, Maslak Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Kariyer Günleri” etkinliğine katılan bir isim de, eğitim uzmanı ve Fidol Okulları Kurucusu Faik Birgül’dü. Salonda yaptığı konuşmada eğitimin yanı sıra, meslek seçiminin önemine de değinen ünlü eğitim uzmanı, Finlandiya ilhamlı eğitim sistemi ile dikkat çeken ve kendi kurduğu Fidol Okulları’yla ilgili önemli bilgiler aktardı. Fidol Okulları’nda, “Kuşların yüzmeye, balıkların uçmaya zorlanmadığı” bir eğitim anlayışıyla hizmet verdiklerinin altını çizen Birgül, Finlandiya eğitim sisteminin başarı sırrının yıllar önce kapatılan bizdeki Köy Enstitüleri’ne çok benzediğini vurguladı.

2-4 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen “Kariyer Günleri” etkinliğine ünlü boksör Avni Yıldırım, iş adamı Erbakan Malkoç, eğitim uzmanı ve Fidol Okulları kurucusu Faik Birgül’ün yanı sıra oyuncu Eda Özyurt, Master Chef birincisi Uğur Kardaş, şarkıcı Hande Ünsal, radyocu Refik Sarıöz, aranjör Ömer Uçar gibi isimler de katıldı.

Faruk Şen: “İmaj
Saat dünyası Basel

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.