AnasayfaMagazinciler BirliğiBelpak Temizlik, temizlik şirketleri, pandemi dönemi, korona ve global hijyen hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu!

Belpak Temizlik, temizlik şirketleri, pandemi dönemi, korona ve global hijyen hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu!

Modern çağın ve sanayii inkılabının getirisi şehirleşme ve metropol hayatı, insanların iş hayatında daha aktif olmasına sebep olmuştur. Metropol hayatı; Türkiye’de ki hemen hemen bütün büyük şehirlerde rahatlıkla görülebilir. Örneğin İstanbul, çalışma hayatının en aktif olduğu şehirlerin başındadır. Metropol hayatının kalbi olan İstanbul’da, şehirleşme ve iş hayatının aktifliğine dair örnekleri rahatlıkla görebiliriz. Tabii İstanbul’da ki bu aktiflik, beraberinde zaman problemini de doğurduğu için, insanların iş hayatında aktif oldukça zaman sıkıntısı çekmesine ve bir çok gereksinimine vakit ayıramamasına neden olmuştur. İnsanlar gereksinilenine vakit ayıramadıkça bu gereksinimlerin başka bir kişi veya kuruluş tarafından karşılanmasına ihtiyaç duymuştur. Vakit ayrılamayan gereksinimler, zaman geçtikçe zorunlu ihtiyaç halini almış, bu da beraberinde yeni iş kolları oluşmasına olanak sağlamıştır. Şehir hayatında insanların vakit ayıramadıkları en büyük gereksinimlerden birisi temizliktir.
Temizlik insanın her zaman ihtiyaç duyduğu ve çağ ilerledikçe de vazgeçilmezlerinden birisi haline gelen bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyaç ilk çağlarda yalnızca kişisel bakım ve gıda temizliği olarak ortaya çıkmıştır. Bu dönemde insanların temizlik anlayışı ve ihtiyacı günlük yaşantılarından ve görgülerinden şekillenmiştir. Zaman ilerledikçe temizlik, bulunduğu çağın ihtiyaçlarına ayak uydurmak zorunda kalmış, zamanın temizlik ihtiyacına göre şekillenmiştir.
Çağ ilerledikçe artan temizlik ihtiyacı günümüze de zamana ayak uydurarak şuan ki; Modern temizlik şekline gelmiştir.
Zaman içerisinde büyüyen temizlik ihtiyacı, yeni iş kolları doğurarak, <a href=”http://www.belpaktemizlik.com” title=”temizlik şirketleri” target=”_blank”>temizlik şirketleri</a>’nin ortaya çıkmasına sebep olmuştur.
Modern temizlik İstanbul gibi büyük şehirlerde, metropol hayatının ihtiyaçlarına göre şekillenmiştir. Bu ihtiyaçları gidermek için İstanbul temizlik şirketleri kurularak, insanların ve şehirim temizlik ihtiyacına karşı modern temizlik hizmetleri sunmuşlardır. İnsanların temizlik ihtiyaçlarına en profesyonel ve hızlı şekilde cevap vermeyi amaçlayan İstanbul temizlik şirketleri, temizliğin her alanı ve çeşidinde profesyonel hizmetler sunmaktadır.
Peki İstanbul ve benzeri metropollerde hangi temizlik ihtiyacı ortaya çıkar?
Bu durum koşullar ve ihtiyaçlar tablosuna göre şekillenir. Koşullar ve ihtiyaçlar tablosu yaşama veya çalışma ortamının maruz kaldığı etmenlere göre şekil kazanır. İstanbul’da ki koşullar ve ihtiyaçlar tablosu şu şekildedir:
1-) <a href=”http://discephetemizlik.com” title=”dış cephe temizlik” target=”_blank”>Dış Cephe Temizlik</a> ve Dış Cephe Cam Temizliği: Dış cephe temizliği ve dış cephe cam temizliği İstanbul için vazgeçilmez derecede önemlidir. Bunun nedenlerinden birisi İstanbul’un hava ve çevre kirliliğidir. Örnek verecek olursak; rüzgarın taşıdığı tozlar ve atıklar ile yağmur kalıntıları binanızın dış cephesinde birikerek bakteri oluşumuna neden olur. Bu bakteriler, periyodik dış cephe cam temizliği yapılmadığı zaman ürer ve camdan içeriye girer. Bakterilerle dolu bir çalışma ve yaşama ortamı, insan ve aile sağlığını büşük ölçüde olumsuz etkiler. Bunun dışında binanıza eski ve çirkin bir gönünüm kazandırır. Bu sebeple dış cephe cam temizliği İstanbul gibi bir metropol için hayati öneme sahiptir.
2-) <a href=”http://www.belpaktemizlik.com/hizmet/ofis-temizligi/2/” title=”ofis temizlik şirketleri” target=”_blank”>Ofis Temizliği</a>: Çalışma alanının uğrak bir yer olması, ortak kullanım alanlarının çokluğu, iş hızı ve sürekli çalışma gibi sebepler İstanbul metropollerde ofis temizliğini zorunlu kılar. Ofis temizlikleri yapılmadığı taktirde, sağlıksız çalışma ortamında edinilen virüsler kişi ve aile sağlığını büyük ölçüde olumsuz etkiler. Bu olumsuz etkileri azaltmak, mümkün olduğunca uzak durmak için periyodik aralıklarla ofis temizliklerinin yapılması zorunludur.
3-) Fabrika Temizlikleri: Fabrika temizlikleri içeride işlenen kimyasal maddelerin sağlığa olan zararlarından, yakın temaslı çalışma ortamından, fabrika ortamının hijyen açısından ve ortak kullanım alanlarının fazlalığı nedeniyle İstanbul v.b şehirleşmenin yüksek olduğu illerde yapılması zorunlu temizlik türlerinden bir tanesidir. Fabrikanın içerisinde işlenen kimyasal maddelerin atıkları, veya yoğun tozlu ortam akciğer enfeksiyonundan kansere bir çok ölümcül hastalığa sebep olabiliyor. Aldığımız önlemler ne kadar büyük olursa olsun, temizlik kadar etkili ve sağlıklı olmaz. Bunun yanı sıra yakın çalışma ortamı, özellikle Covid-19 virüsü ili mücadele ettiğimiz bu zorlu günlerde temizlikten yoksun bir yakın çalışma ortamı, bulaşıcı hastalıklara sebep olarak kişi ve aile sağlığını büyük ölçüde olumsuz etkileyebilir. Çalışma ortamının sağlıksız olması, beraberinde sağlıksız bir aile ortamına sebep olur. Bu sağlıksız ortamdan etkilenmemek için fabrikaların periyodik temizliklerine özen göstermesi gerekir.
4-) <a href=”http://www.belpaktemizlik.com/hizmet/insaat-sonrasi-temizligi/3/” title=”ofis temizlik şirketleri” target=”_blank”>İnşaat Sonrası Temizlik</a>
İstanbul’da sadece 2020 yılının ilk yarısında toplam 480.000 adet konut inşa edilmiştir. İnşa edilen bu konutlar beraberinde konutların, İnşaat atıklarından arınması ve yaşanılabilir bir yer haline getirilmesi gibi ihtiyaçlar doğuruyor. Konutların inşaat atıklarından, tadilat sonrası tozlardan, boya kalıntılarından ve genel atıklarından kurtulabilmesi için İnşaat sonrası temizlikler şarttır. Yeni biten bir inşaatı, yaşanılabilecek bir ev veya çalışılmaya hazır bir iş merkezi yapan da inşaat sonrası temizliğidir. Yeni yapılan AVM’lerden apartman dairelerine, otellerden iş merkezlerine ve fabrikalara kadar her yapının inşaat sonrası temizliğe ihtiyacı vardır.
5-) Site ve rezidans temizlikleri: Şehirleşme ve metropol hayatının etkisiyle insanların yaşam alanları ve çalışma alanları da şekillenmiştir. Yaşam alanlarının daha çok toplu konut şeklinde olduğu İstanbul’da yine ortak kullanım alanları bulunan ve giriş cepheleri açık olan sitelerin, site temizliğine ihtiyacı vardır. Sitelerin ortak kullanım alanlarının tamamının periyodik olarak temizlenmesi hijyen açısından çok önemlidir. Toplu kullanım alanlarının periyodik temizliği beraberinde sağlıklı bir aile yaşantısını da getirir. Bunun için site temizliği çok önemlidir. Rezidans temizliği için de aynı şeyler geçeleridir. Rezidansların, ortak kullanım alanları periyodik olarak temizlendiği taktirde sağlıklı bir yaşama ve çalışma ortamına sahip oluruz.
Bu ve bunun gibi şehirlerde oluşabilecek her türlü temizlik ihtiyacı temizlik şirketleri sayesinde karşılanır. Buna verilebilecek bir çok örnek vardır. Ancak en temel olanlar bunlardır.
Temizlik şirketleri İstanbul halkının temizlikten bekleyebilecekleri tüm standartları karşılar. Örneğin düşük bütçeli bir temizlik için Ucuz temizlik şirketleri, İstanbul halkının ihtiyaç duyabileceği ucuz temizlik ihtiyacını karşılar. İstanbul halkının sorabileceği tüm sorulara, örneğin; dış cephe cam temizliği m2 fiyatları? Dış cephe cam temizliği nasıl yapılır? Zemin temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Gibi kafalarda soru işareti bırakan her soruya temizlik şirketleri cevaplar üretmiştir. Temizlik şirketleri
İstanbul halkının temizlikten bekleyebileceği tüm beklentileri karşılamaya yönelik oluşumlar oluşturmuştur.
Belpak Temizlik Şirket’leri olarak, 1994 yılından bu yana özverili ve profesyonel bir çalışma disiplini ile İstanbul ve Yalova’da faaliyet göstermekteyiz. Kurulduğumuz seneden itibaren temizliğin her kolunda üstün hizmet kalitesi ilkemizden ödün vermeden İstanbul halkının temizliğe karşı olan bütün beklentisini karşılıyoruz. Dış cephe temizliği, dış cephe cam temizliği, fabrika temizliği, yat temizliği, ev temizliği, yangın sonrası temizliği, otel temizliği, inşaat sonrası temizliği, halı, perde, koltuk, yorgan temizliği, zemin temizliği, AVM temizliği, rezidans temizliği, plaza temizliği, dezenfekte ve haşere ilaçlama v.b hizmetler gibi temizliğin her alanında hizmetler vererek İstanbul insanının temizlikten bütün beklentisini karşılıyoruz. Özellikle dış cephe temizliği, dış cephe cam temizliği, ofis temizliği, otel temizliği, Fabrika temizliği gibi, metropollerde ihtiyacın en fazla olduğu temizlik türlerinde aktif faaliyet gösteriyoruz. Misyonumuz ve vizyonumuz doğrultusunda, üstün hizmet kalitesi, profesyonel işçilik, ve müşteri memnuniyeti ilkemizden ödün vermeden azimli ve profesyonel şekilde İstanbul halkının ihtiyaç duyduğu temizlik hizmetini İstanbul halkının ayağına getiriyoruz. Covid-19 virüsü ile mücadele ettiğimiz zorlu pandemi sürecinde de halkımızın yanında olarak, temizliğin her kolunda hizmetler vermeye devam ediyoruz. Belpak temizlik şirketleri olarak vermiş olduğumuz hizmetlerde güler yüzlü profesyonel personel desteğimiz ile müşteri memnuniyeti ilkemizi güçlendiriyoruz.
Temizlik hayatımızın her alanında karşımıza çıkacaktır. Temizliğimizi ve dolayısıyla sağlığımızı, ikinci planlanan atmamalıyız. Çünkü sağlık yoksa geriye kalan hiçbir şeyin de bir önemi yoktur. Sağlığımızı koruyarak daha yaşanılabilir bir hayata sahip olmak için temizliğimizi ihmal etmeyerek hayatımızın her alanına taşımalıyız. Korona virüsü ile mücadele ettiğimiz bu zorlu günler de, bizlere temizliğin önemini birkaç daha hatırlatmış bulunmakta. Belpak temizlik şirketleri olarak daha sağlıklı bir hayatın kapılarını aralamak için temizliğimize her zaman olduğundan daha fazla dikkat etmenizi öneriyoruz. Daha sağlıklı ve yaşanılabilir yarınlarda görüşmek üzere.
Temizlik sanattır…
<a href=”http://www.belpaktemizlik.com” title=”temizlik şirketleri” target=”_blank”>Temizlik</a> denilince akla genelde toz almak, süpürmek, silmek gibi basit yöntemler gelir. Bu basit ve etkili yöntemler daha çok insanlar ile iç içe olmuş ve her insanın en az bir kere karşısına çıkan temizlik problemlerinin klasik yöntemlerindendir. Bu sebeple insanların aklına ilk olarak basit temizlik yöntemleri gelir. Ancak temizliğin onlarca çeşiti varken sadece bunları bilmek ile yetinmememiz gerekir çünkü, temizliğin her ayrı kolu ve çeşidi, kişi ve aile sağlığı açısından büyük öneme sahiptir.Bu temizlik türleri; insanın hayatına direkt olarak etki etmesine karşın, önemi tartışılamayacak kadar hayatidir.
Temiz zannettiğimiz ve temiz görünen yerler bakteri yuvası olabilir. Bu temizliğin periyodik ve titiz yapılmadığının, ve temizliğin diğer kollarından bihaber olmanın sonuçlarıdır. Örneğin; bir yerin (çalışma ortamının, yaşama ortamının) her yerinin temiz görünmesine karşın, koltuklarının periyodik koltuk yıkama temizliği görmemiş olması bu duruma örnek gösterilebilir. Ya da yine her yeri toplu ve temiz görünen bir yerin, periyodik dış cephe temizliği ve dış cephe cam temizliği görmemiş olması durumunda; camlarda biriken, rüzgarın beraberinde getirdiği tozlar ve yağmur atıklarının oluşturduğu bakteri ve mikroplar camlardan içeriye girerek ortamı adeta bakteri evi yapar. Benzer örnekler: battaniye ve yorgan yıkama, halı yıkama, yatak yıkama, stor perde temizliği v.b. gibi örneklerle çoğaltılabilir. Bugün sizlerle çok insanlar tarafından pek bilinmeyen ancak hayati öneme sahip olan temizlik çeşitlerini konuşacağız.
Temizlik insanlığın varoluşundan beri var olmuş, çağın ilerlemesiyle temizlik de gelişmiş, ve şu an ki modern temizlik halini almıştır. Modern temizlik İstanbul gibi metropollerde insanların hayatında büyük bir yer tutar. Temizlik ihmal edilmemesi gereken ve sağlığımız için vazgeçilemez koşuludur. Bu sebeple temizliğin her türüne gereken hassasiyet ile yaklaşıp hayatımızın baş köşesinde yer vermeliyiz. Temizlik denilince aklımıza gelmeyen fakat, hayati öneme sahip olan temizlik türleri de vardır. Herkesin varlığını bildiği, ancak önemini ve gereklilik sebeplerini tam olarak bilmediği temizlik türlerinin, önemi bilinmediği için hayati öneme sahip olduğu da bilinmez. Bu temizliklerin Hayatımızı, Kişi, aile ve çevre sağlığımızı derinden etkileyebilecek sağlık sorunlarının çıkış nedenlerini % 87 oranında engellediği tıbben açıklanmış bir gerçektir.
Bu temizliklerin önemini ve değerinin anlaşılabilmesi için, temizlik hakkında bilinçli bir toplum oluşturmak gerekir. Önemi pek bilinmeyen temizlik türlerine ilişkin örnek vermek gerekirse türlerinin başında; Dış cephe temizliği ve Dış cephe cam temizliği gelir.
Bir ortamın içi ne kadar temiz görünürse görünsün, dış cephesi pis bir yerin bakterilerle dolu olmama olasılığı yoktur. Bunun nedeni dış cephe camlarının dışarıyla olan direkt temasıdır. Yağmur atıkları ve rüzgarın beraberinde getirdiği atıklar ve tozlar, zaman içerisinde bakteri ve mikrop oluşumuna neden olur. Bu mikropların camlarınızdan içeriye girerek yaşama-çalışma ortamınızı istila etmemeleri için hiçbir neden yoktur. Bu teması engelleyemeyeceğimiz aşikar. Bu sebeple periyodik dış cephe temizliğini ihmal etmemek gerekir. Dış cephe temizliği İhmal edildiği taktirde, bakterilerden kaynaklı ciddi sağlık sorunları ortaya çıkar. Bu sebeple dış cephe temizliği ve dış cephe cam temizliği hayati öneme sahiptir. İkinci olarak ofis temizliği; insanların çalışma ortamında bulunduğu alanların temizlenmesi sağlıklı bir çalışma ortamı için çok önemlidir. Ortak kullanım alanlarının çok olduğu ofislerde, periyodik Ofis temizlikleri yapılmalıdır. Ofis temizlikleri özellikle yakın zamanda yaşadığımız pandemi sürecinde daha da önem kazanmıştır. Ofis temizlikleri aksatıldığı taktirde sağlıksız çalışma ortamı, evinize ve ailenize de yansıyacaktır. Üçüncü olarak zemin temizliğini örnek verebiliriz. Zemin temizlikleri, ayaklarımızın dışarıyla olan direkt temasının çalışma alanının zeminine de temas etmesinden dolayı çok önemlidir. Pandemi sürecinde önem kazanan zemin temizliği sağlıklı bir çalışma ortamı için olmazsa olmaz temizlik türlerindendir. Dördüncü örnek olarak fabrika temizliğini örnek verebiliriz. Yine ortak kullanım alanlarının çokluğu ve zemininin sürekli olarak kimyasal maddelerle veya tozlarla temas halinde olması, fabrika temizliğinin önemini arttırıyor. Fabrika temizlikleri de sağlıklı bir çalışma ortamı için olmazsa olmazlardandır. Bu temizliklere; tadilat sonrası temizlik, dezenfekte işlemleri, bina temizlikleri, ev temizlikleri gibi bir çok temizlik türü örnek gösterebiliriz.
<a href=”http://www.belpaktemizlik.com” title=”belpak temizlik şirketleri” target=”_blank”>Belpak Temizlik Şirket</a>’leri olarak; temizliğin önemi ve değeri, temizlik türleri ve gerekliliği gibi bir çok konuda seminerler vererek halkımızın temizlik konusunda bilinçlenmesini sağlıyoruz. Vermiş olduğumuz seminerlerde temizliğin tarihini anlatarak modern temizliğin gerekliliğini ve önemini anlatan program destekli çalışmalarla, insanların temizliğe karşı daha duyarlı ve bilinçli olması yönünde çalışmalar sürdürüyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar ile bir çok vatandaşımızı temizlik konusunda bilinçlendirerek, daha sağlıklı ve bilinçli bir toplum olma hedefimize emin adamlar ile yürüyoruz. Belpak Temizlik Şirket’leri olarak halkımızı seminerlerle bilinçlendirme ve duyarlılaştırma programımızı profesyonel temizlik hizmetleri vererek destekliyoruz.
1994 senesinden beri İstanbul ve Yalova’da Belpak Temizlik Şirketi adı altında yürütmüş olduğumuz temizlik hizmetlerinde profesyonel ekip ve ekipman desteğimiz ile halkımızın ihtiyacı olan modern temizlik hizmetlerini sağlıyoruz. Vermiş olduğumuz temizlik hizmetlerinde üstün hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti ilkemizden ödün vermeden profesyonel şekilde yolumuza devam ediyoruz. Temizliğin her kolunda ve her türünde hizmetler veriyoruz. Halkımızın ihtiyaç duyabileceği her konuda dezenfekte işlemleri, dış cephe temizlikleri, fabrika temizlikleri, haşere ilaçlama gibi temizliğin birbirinden bağımsız her kolunda vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler ile, vatandaşımızın modern temizlik ihtiyacını tamamlıyoruz. Corona virüsü ile mücadele ettiğimiz bu zorlu pandemi sürecinde de vatandaşımızı yalnız bırakmayarak temizlik hizmetlerimize ivme kazandırarak devam ediyoruz.
Temizliğin önemi asla göz ardı edilmeyecek kadar büyüktür. Temizliğin olmadığı yerde sağlıktan söz edilemez. Sağlığın yegane şartı olan temizliğe hayatımızda gereken yeri vermeli ve periyodik temizliklerimize dikkat etmeliyiz çünkü kişi, sağlıksız olduğu zaman diğer hiçbir şeyin önemi kalmaz. Sağlıksız birey mutsuz ve hastalıklarla dolu bir hayat sürer. Bir kere geldiğimiz hayata daha mutlu, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürme hakkımızı sağlığımıza ve temizliğimize dikkat ederek koruyabiliriz. Sağlığımızın yegane koruyucusu olan temizliğe hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmak, kişi ve aile sağlığını korurken kaliteli bir yaşamın da kapılarını açar.
Kişi sağlığının bozukluğu aile sağlığını da olumsuz etkiler. Bu olumsuz etkiler başlarda küçük sağlık sorunlarına neden olsa da, zamanla derinleşen sağlık sorunları, içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu sağlık sorunları hem sizin hem de ailenizin yaşam kalitesini düşüren önemli etmenlerdir. Yaşam kalitesinin düşmesi beraberinde; mutsuz yarınlar getirmektedir. En büyük mirasımız olan Ailemiz ve sağlığımızın değerini bilerek , yaşam kalitemizi korumak ve sağlıklı bir birey, aile ve çevre yaşamını sürebilmek için her türlü temizliğimize dikkat etmeliyiz.
Belpak Temizlik Şirket’leri olarak sağlığınıza ve temizliğin her türüne, dünden daha mutlu bir yarınlar için gerek özeni göstermenizi temenni ediyor, mutlu, sağlıklı, temiz yarınlar diliyoruz.
Temizlik sanattır…
Hakan Küçükbay ul
Can Pulat 15 Ocak'ta

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK