AnasayfaFirmaya DikkatBilkon Tanıklarına Zorla Getirme Kararı

Bilkon Tanıklarına Zorla Getirme Kararı

Ticari Danışman Abdullah Koçoğlu ile Bilkon Grup arasında devam eden dava sürecinde, mahkemeden Bilkon Grup tanıkları Emrah Akalan ve Rukiye Akkoş’a zorla getirme kararı çıktı.

Usulsüz satış, hakaret ve tehdit şikayetleriyle, Bilkon Grup’a ve Bilko Grup’un sahibi sanık Tevfik Fikret Olcay’a dava açan mağdur müşteki Koçoğlu, duruşmada yaptığı açıklamada, “Sanık Tevfik Fikret Olcay’ın çalıştırdığı Avea Bayisi’nden bir telefon satın aldım. Telefonu alırken farklı bir kampanya tanımlanmış, ben bunu daha sonra öğrendim. Kendilerine tekrardan ulaşarak, bu kampanyayı kaldırmalarını, istediğim kampanyayı tanımlamalarını talep ettim. Durumu düzeltecekleri gerekçesiyle, beni bir süre oyaladılar. Düzelteceklerini söyledikleri halde 3 ay sonra düzeltmediklerini belirtince, kendilerini tekrardan aradım ve durumun ne olduğunu sordum. Bu konuşma esnasında yanımda ortağım Tuna Güzelyurt da vardı ve telefon konuşması yaparken hoparlör kısmı açıktı. Bu sebeple, konuşulanları ortağım da duydu. Sanık telefonda bana sinkaflı küfür etti ve tehditler savurdu. Şikayetçiyim, davaya bizzat katılmak istiyorum.” dedi.

Koçoğlu’nun avukatı Abdullah Serdar Önür, ayrıca Tüketici Hakları Mahkemesi’ne de şikayet bildiriminde bulunduklarını, mahkeme yetkililerinin; Koçoğlu’na usule aykırı olarak satışı gerçekleştirilen cep kaskosu ve satın almadığı halde faturaya işlenen yanı sıra kendisine hiç bir şekilde teslimatı yapılmayan Samsung Tablet ürününe istinaden yapıcı kanaatle döndüğünü, kararın resmi yolla açıklanması sonrasında haksız yolla tahsil edilen tüm bedellerin geri alınabileceğini belirtti.

‘AVEA’ haberleri için tıklayın!

magazincilerbirligi.com olarak bize düşen; Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemektir. Haberlerde adı geçen herkesin cevap ve düzeltme hakkı mahfuzdur.

magazincilerbirligi.com sitesinde yayımlanan haberler, Anayasa’nın 28. ve 5187 sayılı Basın Yasası’nın 3. maddesinde ifadesi bulunan, BASININ HABER VERME HAKKI, GERÇEKLİK, GÜNCELLİK, KAMU YARARI, TOPLUMSAL İLGİ Vs. içerikleri İHLAL ETMEDEN yapılır.

Sosyete Doktoru Av P
4. Geleneksel Beyşe

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK