AnasayfaMagazinciler BirliğiBNI Gençleri Sevgi Dolu

BNI Gençleri Sevgi Dolu

Dünyanın önde gelen iş ağı organizasyonu BNI, engelli gençlerin sosyal yaşama adaptasyonunu sağlayan sivil toplum girişimi ‘Best Buddies Turkey’e destek veren ilk kurumsal yapı oldu. BNI üyeleri önümüzdeki bir yıl boyunca yaşları 14 – 16 arasında değişen okul öğrencilerine ya da 18 yaşını aşmış engelli gençlere sosyal yaşam ve kariyer konusunda mentorluk yapacak.

Dünyanın en geniş iş ağı organizasyonu olan ve şu anda 75 ülkede, 217 bin aktif üyesi ile faaliyet gösteren BNI (Business Networking International), zihinsel ve gelişimsel engeli bulunan gönüllülerle farklılıkları zenginlik olarak gören gönüllüleri arkadaş yapan ‘Best Buddies Turkey Vatandaşlık Programı’na katıldı.

Amerika’da 50 eyalette, dünyada 54 ülkede bulunan uluslararası bir sivil toplum girişimi olan ve Türkiye’de uygulanması Alternatif Yaşam Derneği tarafından yapılan program, zihinsel ve gelişimsel engeli bulunan bireylerin sosyal yaşama adaptasyon ve entegrasyonunu hedefliyor. 2011 yılından bu yana Türkiye’de uygulanan ‘Best Buddies, ilk kez kurumsal bir oluşumun gönüllü desteği ile gerçekleşiyor.

Hatice Taşkın Olay
İclal Aydın'a Büy

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.