AnasayfaSon ModaBoğaz’da Hindistan rüzgarı esti!

Boğaz’da Hindistan rüzgarı esti!

Esma Sultan Yalısı, 15 Nisan Pazartesi akşamı Hindistanlı tasarımcı Tarun Tahiliani’yi ağırladı.

Esma Sultan Yalısı 15 Nisan Pazartesi akşamı Hindistanlı haute couture tasarımcı Tarun Tahiliani’yi ağırladı. Hindistan Büyükelçiliği himayesinde düzenlenen “Boğaziçi’ndeki Hindistan – India by the Bosphorus Festivali” kapsamında Türkiye’ye gelen Tahiliani, “Hint modasının geçmişi ve rönesansı” başlıklı defilesinde, yıllar içinde değişen Hint modasının ve kendi tasarımlarının hikayesini özel bir sunumla izleyicilere aktardı.

Milano Moda Haftası’nda davet edilen ilk Hintli tasarımcı olan Tarun Tahiliani, o zamandan beri koleksiyonlarını dünyanın dört bir yanında sergileyemeye devam ediyor.

Defileye, Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, İstanbul Başkonsolosu Purnojyoti Mukherjee ve Demet Sabancı gibi özel davetliler katıldı.

Hindistan Büyükelçiliği, Hindistan’ın öncü sanat ve eğlence şirketlerinden Teamwork Arts, T.C. Dışişleri Bakanlığı ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen Hindistan – India by the Bosphorus Festivali, birçok sponsorun katılımıyla gerçekleşiyor.

Gülper Özdemir, di

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.