AnasayfaMagazinciler BirliğiBottas’ın yıldızı F1’de yükselmeye devam ediyor

Bottas’ın yıldızı F1’de yükselmeye devam ediyor

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 4. yarışı Azerbaycan Grand Prix’sinde, Monster Enerji’nin sponsorluğunu yaptığı Mercedes takımının Finlandiyalı pilotu Valtteri Bottas birinci oldu. Formula 1’de sezonun 4. mücadelesi, Azerbaycan’ın başkenti Bakü ile aynı adı taşıyan 6 bin 3 metrelik pistte 51 tur üzerinden yapıldı.

Yarışa “pole” pozisyonunda başlayan Monster sürücüsü Bottas, bitiş çizgisini rakiplerinin önünde geçerek bu sezon ikinci, kariyerinin beşinci birinciliğini elde etti. Mercedes’ten Büyük Britanyalı Lewis Hamilton, takım arkadaşının 1.5 saniye gerisinde ikinci, Ferrari’den Alman Sebastian Vettel ise liderin 11.7 saniye arkasında üçüncü sırayı aldı.

F1 tarihinde ilk defa bir takım sezonun ilk dört yarışını da kazanarak zirveye oturdu! Aynı zamanda Bu sonuçla Monster pilotu Bottas 87 puanla pilotlar klasmanında liderliğe yükseldi. Finlandiyalı sürücüyü, 86 puanla Hamilton ve 52 puanla Vettel izledi.

Bakü’deki yarıştan sonra Valtteri şunları söyledi: “Ekip olarak inanılmaz şeyler yapıyoruz. Bunun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Açıkçası, sezona iyi bir başlangıç yaptık. Ama daha önümüzde uzun bir sezon var.”

Sezonun 5. yarışı İspanya Grand Prix’si 12 Mayıs’ta yapılacak.

Glasxs'ın yeni tekl
Pera Müzesi, ödül

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK