AnasayfaBültenlerBurası Suriye değil İstanbul’un en popüler semtlerinden biri

Burası Suriye değil İstanbul’un en popüler semtlerinden biri

İstanbul’un Bahçelievler semtinde tedbirsiz bir şekilde gerçekleştirilen yıkım, çevre için tehlike yarattı.

Semt halkı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bina 60 yılı aşkın zamandır burada. Son yıkıcı İstanbul depreminde binanın güvensiz olduğu belirlenmiş ve geçici olarak üstünkörü onarılmıştı. Ancak, temelinde belirlenen hasar sonrası yıkım kararı alındı. Aslında çok daha önce yıkılması gerekirdi. Tabi ki bu şekilde değil.

Yıkımı gerçekleştiren taşeron firma ve Belediye, alabildiğine tedbirsiz bir çalışma gerçekleştiriyor. Bina, sağ ve sol cepheden caddeye açılıyor ve o alanların birinde insan trafiği, diğerinde hem insan hem de araç trafiği devam ediyor. Münhasıran yan cephelerden birinde yolun başına ve sonuna kurdele konmuş, o da meraklı yayalar için engel değil. Diğer cephe ise yola sadece 10 metre mesafede. 30 küsür metre bir binanın yıkımı, haliyle yola küçük parçaların sıçramasına sebebiyet veriyor, bu da oradan geçen araç ya da yay için yeterince tehlikeli görülüyor.”

Haberde yer alan görüntülerin ertesi sabahı binanın bir cephesinin kontrolsüz şekilde çökmesi sonucu çevredeki yapıların temelden sallandığı hissedildi. Yıkım çalışmaları devam ediyor.

Abdullah İnal, Nikk

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK