AnasayfaBültenlerBüyükçekmece’de kiralık evde korona (corona) partisi düzenleyip canlı yayınladılar!

Büyükçekmece’de kiralık evde korona (corona) partisi düzenleyip canlı yayınladılar!

Korona (Corona) Partisi düzenleyenler sorumsuzlara, Büyükçekmece halkından tepki yağdı.

Korona virüsü salgınına tedbir sağlamak için alınan yasaklara aldırmadan Korona Partisi düzenlediler.

Dr. Erol KÖSE tarafından sosyal medyada paylaşılan ve halkın tepkisini çeken görüntülerin Büyükçekmece ilçesinde bir ya da birkaç evde düzenlenen Korona Virüsü temalı VIP Parti olduğu belirlendi.

İstanbul Büyükçekmece’de bir grup sorumsuz genç ev kiralayıp parti yaptı. Türkiye’de koronavirüs tedbirlerini hiçe sayarak hem kendi hem de etraflarındaki insanların hayatlarını tehlikeye atan bu kişilere yaptıkları partiye ait görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştılar. Birçok kişi paylaşılan bu görüntülere tepki gösterirken Emniyet Genel Müdürlüğüne bu sorumsuzların bulunup cezalandırılması için çağrı yaptı.

Dünya üzerinde her gün binlerce can alan ölümcül virüs koronanın Türkiye’ye de sıçraması sonucu bugüne kadar 108 kişi hayatını kaybetti. Virüsün yayılmaması için hükumet tarafından çok sıkı tedbirler alınmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı bu kapsamda, koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye genelindeki tüm pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerin geçici süreliğine faaliyetlerini durdurmuştu.

Büyükçekmece’de koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan yasakları çiğneyen gençler mekanlar kapalı olunca ev partisi düzenledi.

ADLİ VE İDARİ İŞLEM BAŞLATILDI

Gerekli işlemlerin başlatıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan Büyükçekmece ilçemizdeki bir adreste düzenlenen eğlence partisine ilişkin görüntülerin incelenmesi neticesinde; Partiyi organize ettiği tespit edilen şüpheli M.S ve M.E.Ç, partide DJ’lik yapan şüpheli T.A ve partiye katılanlardan Y.Ü, E.K. (Ş), C.D, Ö.A.Y, Ö.Ö, S.U, Y.K ve ikamet sorumlusu İ.Y isimli şüpheli şahıslar hakkında ‘Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma’ fiili nedeniyle 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca adli ve idari işlem başlatılmıştır.

*Partinin düzenlendiği Büyükçekmece İlçemiz, Bahçelievler Mahallesi, Zencefil Sokak’ta bulunan bina Zabıta görevlilerince mühürlenerek faaliyetten men edilmiş, diğer katılımcı şahısların tespitine yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.

Türk Telekom TEKZİ
Yardım kampanyası

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK