AnasayfaMagazinÇağatay’ın Açıklaması

Çağatay’ın Açıklaması

31.05.2017 Tarihinde 2645 Records Youtube Kanalında yayınlanan Çağatay Akman tarafından seslendirilen ‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ şarkısı ile ilgili, şarkının çalıntı olduğuna dair haberler  basında yer alması sonucunda, bu açıklamayı yapmak zorunlu hale gelmiştir.

‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ şarkısında kullanılan nağme, 1994 yılında Mehmet Ali Sezer tarafından yapılan ‘Herşeyim Oldun’ şarkısına aittir.

Anna RF Grubu, 2011 Yılında Mehmet Ali Sezer’e ait olan bu melodiyi, ‘Jump’ adlı şarkısında Mehmet Ali Sezer’den izin almadan kullanmıştır.

Şirketimiz, Mehmet Ali Sezer’den şarkının telif haklarını ödeyerek kullanım izni almıştır.

Kısaca, şarkının Anna RF Grubuna ait olduğu tümüyle asılsızdır.
Şarkının melodi kısmının telifi Mehmet Ali Sezer’e aittir ve Kültür Bakanlığı kayıtlarında, 1994 yılında  tescil edilmiştir.

Anna RF Grubu, İsrailli bir gruptur ve şarkılarına bakıldığında ağırlıklı olarak Türk ve Orta Doğu motiflerinden beslenmektedir.

Kaldı ki, Çağatay Akman’ın seslendirdiği ‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ şarkısı toplamda linkleriyle beraber 280 milyonu geçen biz izlenmeye sahiptir.Anna RF’in esinlenerek yaptığı şarkı ise, 750 bin izlenmeden, Çağatay Akman’ın şarkısı yayınlandıktan sonra 1,5 Milyon izlenmeye gelmiştir.

Klibin Youtube kanalımızdan kaldırılması konusu ise, sahte bir Anna RF hesabından yapılan şikayetin, YouTube otomatik sistemi tarafından engellenmesi sonucunu doğurmuştur.

Daha önce de şirketimizin İyi Müzik adlı kanalı için de aynı kişi tarafından benzer bir hareket tarzına girilmiş, çözüm kısa sürede sağlanmış ve klip YouTube tarafından yayına alınmıştır.

Değerli basınımızı bu vesileyle bilgilendirmek ve gereksiz spekülasyonlara meydan vermemek için bu açıklamayı yapıyoruz.Konuyla ilgili kırıcı, incitici, yanıltıcı haber ve yorumlardan, tarafımızdan bilgi almadan yapılan haberlerden dolayı hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı hatırlatmak isteriz.

Bu arada, 9 Haziran’da yeni şarkısı ‘Sensin benim En Derin Kuyum”da da Almanya’da yaşayan ve yüksek popülerliğe sahip Muhabbet’in de bilinen bir melodisini kullandığımızı bu bu vesileyle açıklayalım. Açıklayalım ki, genç bir Türk’ün yakaladığı başarıyı hazmedemeyenlerin daha sonra söyleyecekleri bir söz olmasın.

Saygılarımızla

Didem Soydan'lı 49
PİİZ'den Yeni Klip

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.