AnasayfaBültenlerCan Pulat’a, 250 bin liralık ihtarname şoku!

Can Pulat’a, 250 bin liralık ihtarname şoku!

Ticari Danışman Abdullah KOÇOĞLU’nun yaptığı besteleri izinsiz okuması ile gündeme gelen Fakkas (Can) PULAT’a, Koçoğlu tarafından geçen hafta içi 100 bin liralık ihtarname çekilmişti.

Bu kez miktar 250 bin TL, mağdur bırakılan ise bir kadın!

Pulat’a bu kez ihtarname çeken isim sunucu-yayıncı Tuna GÜZELYURT.  Güzel sunucu, Pulat’a verdiği reklam-pr ve sair hizmetlerin bedelini talep ediyor.

İşte, Güzelyurt’un Pulat’a gönderdiği ihtarnamede dikkat çeken maddeler:

  1. Medya Planlama ve Bülten Servis hizmetleri karşılığında Ekim 2018 tarihinde başlayan ve aylık 7.000,00 TL bedelli anlaşmanın tarafınızca haksız şekilde iptal edilmesi nedeniyle Ekim, Kasım, Aralık aylarına ilişkin bedellerin tarafımıza ödenmesi gerekmektedir.
  2. Ekim 2018 tarihinden, Eylül 2019 tarihine dek, tarafınıza sunulan Medya Planlama ve Haber Basımı hizmetleri için aylık 7.000,00 TL bedel tarafımıza ödenmiştir.
  3. Eylül 2019 tarihi itibari ile tek taraflı olarak ve hiçbir haklı sebep olmaksızın Medya Planlama ve Haber Servisi hizmetleri sözlü ve çeşitli iletişim araçları üzerinden yazılı ifadenizle iptal edilmiştir.
  4. Anlaşmanın iptal edilmesi sonucunda tarafınıza özel yapılandırılan ve tüm ofis çalışmaları (Bülten yazımı, editöryal düzenleme, bülten servisi planlaması vs. hizmetler) tamamlanan hizmetlere ilişkin, Ekim, Kasım, Aralık aylarına ait olan bedellerin tarafımıza ödenmesi gerekmektedir.
  5. Üstte yer alan bedeller dışında, tarafımızca karşılanmış olan Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos aylarına ait Diksiyon Eğitimi, Şan Eğitimi, Gitar Eğitimi, Uzaktan Gitar Eğitimi, Klip Çekimi, Seslendirme, Kliplerin Kurgu-Montajı, Sosyal Medya Yönetimi, Mekan Kiralamaları ve tüm sair hizmetler toplam bedeli 82.000 TL (+KDV)’dir.
  6. Ayrıca, tarafınıza sağlanmış olan; Sanatçı Koçluğu, Basın Danışmanlığı, Marka Yönetimi hizmetleri için, 01.10.2018 tarihinde Ticari Danışman Abdullah KOÇOĞLU ile iş bitiminde ödeme yapılması kaydıyla aylık 12.000,00 TL (+KDV) üzerinden sözleşmeli halde toplamda 168.000,00 TL (+KDV) bedelle, tarafımıza ödeme yükümlülüğü doğuran tazminat maddesi kapsamında hizmet alımı gerçekleşmiştir. Yanı sıra bu hizmetin sonlanma tarihi de 31.12.2019’dur.
  7. Anlaşma sonlanma tarihi olan 31 Aralık 2019 itibari ile sunulmuş olan tüm hizmetlerin bedelleri tarafınıza fatura edilecektir.

İhtarnameye olumlu dönüş sağlanmaması halinde;

Ayrıca, konsolosluk aracılığıyla Almanya adresinize çok dilli ihtarname çekilecek, vatandaşı olduğunuz Alman makamlarına ilgili başvurular yapılacak ve gereği halinde uluslararası dava süreci başlatılacaktır.

Masraflarımıza ilişkin e-posta ile yapılan bildirimler, sosyal medya ve sair iletişim araçları ile yapılan yazışmalar, hizmetleri ispat ve ifade eden kayıtlar, gereği halinde muhatap şahitler ve ödemelerimizi, tarafınıza sunulmuş raporları ve yine tarafınızdan alınmış hizmet onaylarını ifade eden bilgi ve belgeler tarafımızca saklı tutulmaktadır.

Bu nedenle söz konusu ihtarnameyi keşide etme gereği hasıl olmuştur.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda arz ve izah edilen sebeplerle;

Gecikmede olan 21.000,TL hizmet bedelinin derhal, diğer bedellerin ise 2019 takvim yılı içinde IBAN NO: …… nolu TUNA GÜZELYURT hesap numarasına yatırılması aksi taktirde yasal yollara başvuracağımı ihtar ederim. 14.10.2019

Prof. Dr. Alparslan
Mega Polietilen A.Ş

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK