AnasayfaAlışverişChanel, Mandarin Oriental’de kapılarını açtı

Chanel, Mandarin Oriental’de kapılarını açtı

Bodrum Yarımadası’nın en büyüleyici noktalarından biri olan Cennet Koyu’nda yer alan Mandarin Oriental, Bodrum’da açılan Chanel’in Türkiye’deki ilk sezonluk butiği, Eylül ayının sonuna kadar misafirlere hizmet vermeye devam edecek.

Yemyeşil bahçeler ve deniz manzarası ile çevrili olan CHANEL butik yerel traverten taşlar, ahşap ve cam gibi doğada bir arada yer alan elementler kullanılarak tasarlanmıştır. İlk bakıştan itibaren kusursuz mimari çizgiler ile detaylandırılan butiğin sahip olduğu dikdörtgen yapı, derin pencere çerçeveleri ve geniş camdan cephesi ile – House – Chanel Moda Evi’nin grafiksel ve modern kodlarına dikkat çekiyor.

Butiğin içindeki düzen tam merkezde yer alan siyah pleksiglas bloğun etrafından dolaştığı için lineer bir tasarımı yansıtıyor. Yapı, aydınlatılmış ahşap paneller ve şık bir taş tezgah ile donatılmış geniş bir giyinme odası içermektedir. Mağaza boyunca, CHANEL paleti sofistike ve çağdaş bir ruh hali yaratır: sıcak bej ve beyaz – güneşi ve kumu – yarı saydam siyahla vurgular. Butik tasarımı, dış ve iç elementler arasında kolay bir geçiş sağlar. Göz kamaştıran travertenler, tüm tabanı ve pencereleri taşıyarak denizin, gökyüzünün ve havuzun neredeyse her an, her yerden görünür olmasını sağlıyor. İki taraftaki kapılar balkonludur ve davetkar kanepelerle donatılmış bir terasa sahiptir.

İçeriye dolan bol miktardaki doğal ışık, taş işlemeli ve aynalı pembemsi bej renk tasarım kutular ve yarı-saydam malzemeden biçimlendirilmiş mankenler gibi yansıtıcı detaylar büyük bir alan etkisi yaratıyor. Çantalar ve aksesuarlar ahşap basamaklarda ve duvarları saran vitrinlerde ustaca sergilenirken ayakkabılar, mağazanın merkezindeki kutuyu çevreleyen metal giysi raflarında asılı hazır giyim alanının altında duruyor. Bodrum butikten alınabileceklerin başlıcaları, özel detaylara sahip Paris-New York Métiers d’Art koleksiyonundan zengin görünümler, COCO BEACH DE CHANEL koleksiyonundan sportif stillerin yanı sıra İlkbahar-Yaz 2019’dan gelen eğlenceli ve sofistike gardırop görünümleri. Renkler ve baskılı tasarımlar ile öne çıkan hazır giyim koleksiyonu, uzun yaz günleri ve deniz kenarında geçirilen ılık geceler için mükemmel seçeneklere sahip.

Mandarin Oriental, Bodrum hakkında:

Mandarin Oriental, Bodrum; Bodrum Yarımadası’nın kuzeyinde yer alan Cennet Koyu’nda, Ege Denizi’ni panoramik olarak gören denize sıfır 60 hektar arazi üzerinde konumlanıyor. Otel yüz yıllık zeytin ve çam ağaçlarıyla çevrili yemyeşil bir yamaç üzerine farklı seviyelerde inşa edilmiş yapılarıyla bölgedeki en geniş konaklama alanına sahip olup, tamamı teras veya balkona, belirli bir kısmı ise özel bahçe ve sonsuzluk havuzuna sahip oda, apartman dairesi, süit ve villa olmak üzere toplam 136 adet konaklama ünitesinden oluşmaktadır. Yenilikçi ve gastronomik mutfağın sergilendiği dokuz adet restoran ve bara ek olarak, 2.700 m2 üzerine kurulmuş Spa merkezi, grubun ödüllü Spa konseptini Mandarin Oriental’a özgü holistik imza bakımları ve sağlıklı yaşam merkeziyle birlikte sunmakta. Ayrıca çeşitli etkinlikler için uyarlanmış etkinlik alanları, iki adet kum plajı ve geniş bir alana yayılmış dinlence imkanlarıyla resort, stili ve kişiselleştirilmiş lüksü bir araya getirerek dinlenmek isteyen gezginler için kusursuz bir kaçış noktası haline gelmiştir.

Mandarin Oriental Hotel Group hakkında:

Mandarin Oriental Otel Grubu dünya çapında lüks otel, resort ve rezidansların ödüllü sahibi ve işletmecisidir. Asya’daki köklerinden doğarak dünyaca ünlü bir marka haline gelen grup, şu anda 23 ülkede ve bölgede, her biri grubun doğu kültürü mirasını ve kendine özgü aidiyet duygusunu yansıtan 32 oteli ve altı rezidansı işletiyor. Mandarin Oriental, Jardine Matheson Grubu’nun bir üyesi olup, halihazırda yapım aşamasında olan birçok otel ve rezidansı bünyesinde barındırıyor.

İlk aşk acısına
Harvey Nichols'tan l

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK