AnasayfaBültenlerÇiçek Hukuk Bürosu maskesi altında olası dolandırıcılık

Çiçek Hukuk Bürosu maskesi altında olası dolandırıcılık

Çiçek Hukuk ve Danışmanlık Bürosu adını kullanan sözde hukuk bürosu olası dolandırıcılığına dikkat edin!

Ticari Danışman Abdullah Koçoğlu, “Çiçek Hukuk Bürosu adını kullanan sözde hukuk bürosu olası dolandırıcılığına dikkat edin!” uyarısında bulundu.

Koçoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“0216 606 54 34 numaralı telefon karşılama mesajından da anlaşılacağı üzere kendilerini Çiçek Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak tanıtan kişi ya da kişiler, yasal olmayan yöntemle kamuoyuna korku salarak ve tehdit ederek para istiyor.

İnternette Çiçek Hukuk Bürosu 0216 606 54 34′ şeklinde yapılan aramada haklarında dolandırıcı oldukları yönünde yüzlerce şikayet mesajı yer alan sözde hukuk ve danışmanlık bürosu, çeşitli yollarla ele geçirdiği telefon numaralarına arama gerçekleştiriyor, icra dairesine bağlı olarak arama gerçekleştirdiklerini ifade ederek para istiyor, olumlu yanıt alamayınca kişi hakkında haciz kararı çıkaracaklarını belirterek aleni yolla tehdit ediyor.

Genellikle, ‘Kapıda ödeme ile ürün almışsınız. Ürün geri döndüğü için, sözleşmeniz gereği ürünün kargo ve sair masraflarını karşılamak zorundasınız!’ cümlesi ile vatandaşa korku salmaya çalışan sözde Çiçek Hukuk Bürosu çalışanları, istediği parayı alamayınca ya da sert kayaya çarptığını anlayınca 1 kereye mahsus söz konusu borcu sildiklerini ifade ediyorlar.

Cimer’e, Cumhuriyet Başsavcılığı’na, Polis Merkezleri’ne konu ile ilgili çok sayıda şikayette bulunan vatandaşların var olduğunu internette yer alan çeşitli paylaşımlardan anlayabiliyoruz. Yetkililerin ve Baronun, en kısa zamanda olası mağduriyetlere tedbir sağlamalarını ve olası suç muhataplarını tespit ederek yasalar çerçevesinde cezalandırmalarını değerli kamuoyu adına umut ediyorum.”

EK AÇIKLAMA: Ticari Danışman Abdullah KOÇOĞLU tarafından 23.06.2021 tarihinde yapılan EK AÇIKLAMA altta yer aldığı gibidir:

“Sözde hukuk bürosundan bir avukat tarafından 23.06.2021 tarihinde 13:50‘de arandım. Çağrıya yetişemeyince, 13:51‘de geri arama gerçekleştirdim. Sözde avukat, 0216 606 54 34 numaralı hattın kendisine ait olduğunu belirtti. Ardından, Youtube sayfamda yer alan 0216 606 54 34 numaralı telefonun ifşa edildiği kamuoyu yararına olası mağduriyetlere tedbir sağlaması için yayınladığım videoyu kaldırmamı talep etti ve kaldırmadığım takdirde savcılık makamına suç duyurusunda bulunacağını ifade etti. Ticari ve Basın Danışmanlığını yürüttüğüm Tuna Güzelyurt’un 0542 484 48 .. ile devam eden hattına gönderdikleri yasal olmayan para talebi konulu tehditkar mesaj görselleri, yine aynı milatta yaptıkları aramaların gün ve saat bilgisi ile birlikte biz de kişi ve kurum hakkında gerek suç duyurularımızı başlatacağız, yasal olarak bulundurmakla mükellef oldukları söz konusu görüşme kayıtlarını talep edeceğiz, sonra da bağlı olduğu Baro ile diğer ilgili makamlar başta olmak üzere bir kısım mağdurlar birlikte yetkili makamlara şirketler avukatımız Av. Arb. Abdullah Serdar ÖNÜR aracılığı ile şikayetlerimizi bildireceğiz. Yanı sıra sözde hukuk bürosunun mağdur ettiği sair vatandaşlara yardımcı olmak ve oluşabilecek yeni mağduriyetlere tedbir sağlamak maksadıyla, gelişmeleri basın açıklaması ile daha geniş perdeden kamuoyu yararına paylaşmayı sürdüreceğiz.

Bu arada son olarak bir hususu belirtmek isterim: BU LİNK ARACILIĞIYLA, SÖZDE ÇİÇEK HUKUK VE DANIŞMANLIK BÜROSU’NA AİT “02166065434” NUMARALI TELEFONDAN YAPILAN “DOLANDIRICI” İFADESİ GEÇİRİLMİŞ BULUNAN ARAMA ŞİKAYETLERİNİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ ▶ https://www.kisa.link/P3hA

Onur Akay’ın “G
Burcu Esmersoy’dan

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
7 YORUMLAR
 • Talat Polat / 3 Kasım 2021
  blank

  SN.TALAT POLAT Tedarikçi firma ile yapmış olduğunuz online alışveriş sırasında onaylamış olduğunuz kapıda satış sözleşmesi sebebiyle borcunuz hukuk büromuza devredilmiş olup detaylı bilgi için 0(216)234 01 71 irtibat numaramız ile iletişim kurmanız rica olunur.
  B273 Böyle bir mesaj geldi

 • ZUHAL KÜÇÜKTEPE / 14 Aralık 2021
  blank

  AYNI MESAJ BANADA GELDİ 10 DK ÖNCE

 • Halil Ünal / 14 Aralık 2021
  blank

  Talat aynı msj banada geldi

 • ŞABAN ÜNLÜ / 23 Şubat 2022
  blank

  SN.ŞABAN ÜNLÜ Tedarikçi firma ile yapmış olduğunuz online alışveriş sırasında onaylamış olduğunuz kapıda satış sözleşmesi borcunuz hukuk büromuza devredilmiş olup detaylı bilgi 0(212)8244732 irtibat numaramız ile iletişim kurmanız rica olunur. B273 Böyle bir mesaj geldi

 • Rabia / 1 Temmuz 2022
  blank

  SN.RABİA……. Kapıda Satış Sözleşmesinden Kaynaklı,Hakkınızda icra takibi başlatılacaktır. Lütfen en kısa sürede hukuk ofisimize iletişime geçmeniz rica olunur. 0(212)950 07 37 Av. Hacı Çiçek B273
  Boyle bir mesaj geldi. Ne yapmam gerek

 • İrem / 12 Ekim 2022
  blank

  Hala devam ediyorlar bu sefer 0212 950 07 37 numaradan aynı sözde hukuk bürosu aynı şekilde msj atıp para talep ediyorlar polis savcılığa başvurun diyor ama bunun için vaktim yok en azından buraya yazmak istedim

YORUM BIRAK