AnasayfaBültenlerÇiçek Hukuk Bürosu maskesi altında olası dolandırıcılık

Çiçek Hukuk Bürosu maskesi altında olası dolandırıcılık

Çiçek Hukuk ve Danışmanlık Bürosu adını kullanan sözde hukuk bürosu olası dolandırıcılığına dikkat edin!

Ticari Danışman Abdullah Koçoğlu, “Çiçek Hukuk Bürosu adını kullanan sözde hukuk bürosu olası dolandırıcılığına dikkat edin!” uyarısında bulundu.

Koçoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“0216 606 54 34 numaralı telefon karşılama mesajından da anlaşılacağı üzere kendilerini Çiçek Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak tanıtan kişi ya da kişiler, yasal olmayan yöntemle kamuoyuna korku salarak ve tehdit ederek para istiyor.

İnternette Çiçek Hukuk Bürosu 0216 606 54 34′ şeklinde yapılan aramada haklarında dolandırıcı oldukları yönünde yüzlerce şikayet mesajı yer alan sözde hukuk ve danışmanlık bürosu, çeşitli yollarla ele geçirdiği telefon numaralarına arama gerçekleştiriyor, icra dairesine bağlı olarak arama gerçekleştirdiklerini ifade ederek para istiyor, olumlu yanıt alamayınca kişi hakkında haciz kararı çıkaracaklarını belirterek aleni yolla tehdit ediyor.

Genellikle, ‘Kapıda ödeme ile ürün almışsınız. Ürün geri döndüğü için, sözleşmeniz gereği ürünün kargo ve sair masraflarını karşılamak zorundasınız!’ cümlesi ile vatandaşa korku salmaya çalışan sözde Çiçek Hukuk Bürosu çalışanları, istediği parayı alamayınca ya da sert kayaya çarptığını anlayınca 1 kereye mahsus söz konusu borcu sildiklerini ifade ediyorlar.

Cimer’e, Cumhuriyet Başsavcılığı’na, Polis Merkezleri’ne konu ile ilgili çok sayıda şikayette bulunan vatandaşların var olduğunu internette yer alan çeşitli paylaşımlardan anlayabiliyoruz. Yetkililerin ve Baronun, en kısa zamanda olası mağduriyetlere tedbir sağlamalarını ve olası suç muhataplarını tespit ederek yasalar çerçevesinde cezalandırmalarını değerli kamuoyu adına umut ediyorum.”

Onur Akay’ın “G
Burcu Esmersoy’dan

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK