AnasayfaMagazinciler BirliğiDeğerli Dostlarımızla Sinema Keyfi

Değerli Dostlarımızla Sinema Keyfi

Sinemaseverleri tam kalbinden vuracak bir festivale imza atan UNIQ İstanbul, en değerli dostları unutmuyor ve UNIQ Açıkhava Film Festivali’nin keyfini ikiye katlıyor.

1 Haziran’da, bu yılın en çok konuşulan filmlerinden “La La Land” ile başlayacak ve yaz boyu sürecek olan UNIQ Açık Hava Film Festivali, evcil hayvan sahiplerini unutmuyor ve onları en değerli dostlarıyla birlikte bu keyfi paylaşmaya davet ediyor. Dileyen film severler, evcil hayvanlarıyla birlikte çimlerin üzerinde yazın tadını çıkarabilecek.

Başka Sinema işbirliği ile yaz boyu sinemaseverleri haftanın üç günü seçkin filmlerle buluşturacak olan festival, Türkiye’nin en uzun süren açıkhava sinema festivali olacak.

Başka Sinema’nın hazırladığı program kısa filmlerden animasyona, komediden korku sinemasına, belgesellerden fantastik filmlere oldukça zengin bir seçki sunuyor. Cannes, Berlin, Venedik gibi saygın festivallerden ödülle dönmüş, Oscar kazanmış ya da aday olmuş yabancı filmler, Türkiye’de son bir yılda yapılmış en önemli bağımsız sinema örnekleri, Pedro Almodovar, Ken Loach, Jim Jarmusch, Asghar Farhadi, Reha Erdem, François Ozon, Oliver Stone, Yeşim Ustaoğlu, Pablo Larrain gibi dünyaca ünlü yönetmenlerin son filmleri, dünya sinemasının yeni yıldızları olmaya aday genç yönetmenlerin yapıtları UNIQ Açıkhava Film Festivali kapsamında yaz boyunca Salı, Perşembe ve Pazar akşamları hava karardıktan sonra UNIQ Açıkhava Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak.

Ramazan Coşkusu Mü

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.