AnasayfaMagazinciler Birliği“Devlet Tiyatroları’ndan Yeni Festival Katılımı”

“Devlet Tiyatroları’ndan Yeni Festival Katılımı”

St. Petersburg A. A. Bryantsev Genç İzleyiciler Tiyatrosu tarafından 17 yıldır düzenlenmekte olan ‘Raduga’ Gençlik Tiyatro Festivali kapsamında Ankara Devlet Tiyatrosu Rusya’da perde açacak.

Devlet Tiyatroları, aldığı davet üzerine 29 Mayıs – 02 Haziran 2017 tarihleri arasında Rusya’nın St. Petersburg şehrine gidecek ve Rusça alt yazıyla Dostoyevski’nin kült eserlerinden Yeraltından Notlar’ı sergileyecek.

Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlanan oyun, 1 Haziran Perşembe günü A.A. Bryanstsev Genç Seyirciler Tiyatrosuna ait Küçük Sahne’de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

2000 yılından itibaren gerçekleştirilen, genç tiyatrocular için yeni dramaturjik yaklaşımlar ve günümüz modern tiyatro formlarıyla çalışan yeni rejisörler bulmayı amaçlayan festival bugüne kadar dünyanın farklı ülkelerinden yaklaşık 200 oyunu Rus tiyatroseverlerle, buluşturdu.

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski’nin yazdığı, Ergin Altay’ın dilimize çevirdiği ve Erdinç Doğan’ın oyunlaştırıp yönettiği Yeraltından Notlar, kendi kişiliğinin kördüğümüne dolanan yeraltı adamının mizahi çatışmalarını ve Petersburg’un bataklığından dünyaya fırlamış Bay X’in, arkadaşlarıyla, kadınlarla ve kendisiyle yaşadığı trajikomik çatışmaları konu ediyor.

Yaklaşık 90 ünlü tiyatro yönetmenin de katılacağı festival, 30 Mayıs – 05 Haziran 2017 tarihleri arasında St. Petersburg şehrinde tiyatroseverleri selamlayacak.

Ceceli'nin Yarın ki
Sibel Meriç Beverly

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.