AnasayfaFirmaya DikkatDilan Uluçınar isimli satıcıdan çirkin itiraf: “Ben dolandırıcıyım, gidin istediğiniz yere başvurun!”

Dilan Uluçınar isimli satıcıdan çirkin itiraf: “Ben dolandırıcıyım, gidin istediğiniz yere başvurun!”

Instagram’da kurduğu “Biancolux” isimli sanal satış mağazası üzerinden faturasız, vergisiz, tüketici haklarına aykırı usulde satış gerçekleştiren “Dilan ULUÇINAR” isimli şahıs, satış yaptığı platformda verdiği telefon numarası üzerinden Whatsapp kullanarak gerçekleştirdiği yazışmada akademisyen bir müşterisine akıllara durgunluk verecek illegal tehditler savurdu ve dolandırıcı olduğunu itiraf ederek meydan okudu.

Oluşturduğu sanal mağaza üzerinden yasa dışı yolla, faturasız, vergisiz, tüketici haklarına aykırı usulde satış gerçekleştiren şahıs, 400 TL tutarında para tahsilatı yaptığı Melis PARLAK isimli akademisyen müşterisini önce satın aldığı malı göndermemekle, ardından para iadesi yapmamakla tehdit etti. Dilan ULUÇINAR isimli satıcı ürününü veya para iadesini talep eden PARLAK’a yazışmanın ilerleyen bölümünde ise “İşi inada bindirdiniz madem, ben dolandırıcıyım; gidin başvurun istediğiniz yere. Ben de para iadesi yapmamayım 10 güne kadar. O zaman haklılığınız olmuş olur. 10 gün sonra iade yaparım. Şikayet etseniz de süre geçmiş olacağı için bizi etkilemez, bunu biliyorsunuz. 10 gün içinde ederseniz de haberimiz olur zaten. Algıladığınızı düşünüyorum, iyi geceler.” dedi.

Parasını, Ticari Danışmanı Abdullah KOÇOĞLU’nun devreye girmesi üzerine alabildiğini, satıcı hakkında savcılığa ve diğer yetkili mercilere suç duyurusunda bulunacağını ifade eden akademisyen mağdur Melis PARLAK, kamuoyunu adı geçen satıcıya ve muadillerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ayrıca KOÇOĞLU’da bu ve benzer yolla satış yapanlara karşı kamuoyu dikkatli olmaları konusunda uyardı ve şahsın ceza alması için, takipçi olacaklarının altını çizdi.

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com olarak bize düşen; Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemektir. Haberlerde adı geçen herkesin cevap ve düzeltme hakkı mahfuzdur.

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com da yayımlanan haberler, Anayasa’nın 28. ve 5187 sayılı Basın Yasası’nın 3. maddesinde ifadesi bulunan, BASININ HABER VERME HAKKI, GERÇEKLİK, GÜNCELLİK, KAMU YARARI, TOPLUMSAL İLGİ Vs. içerikleri İHLAL ETMEDEN yapılır.

Armsan'dan Duyarlı

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK