AnasayfaFirmaya DikkatD’S Damat ‘Mall Of İstanbul’ Şubesinde Ayıplı Ürün Skandalı

D’S Damat ‘Mall Of İstanbul’ Şubesinde Ayıplı Ürün Skandalı

Ticari Danışman Abdullah Koçoğlu, D’S Damat ‘Mall Of İstanbul’ şubesinden satın aldığı imalat hatası bulunan ayıplı ürünleri iade etme girişiminde bulununca, skandal zincirine dönüşen bir usulsüzlük yaşadı.

Koçoğlu yaptığı açıklamada, “02.05.2015 tarihinde şubeden satın aldığım 2 adet pantolon (Bknz: 1 Nolu Belge – Fatura), belirtilen yıkama koşullarında yıkanmasına ve ütülenmesine rağmen (soğuk su ile), dikiş yerlerinde çekme ve büzülme yaşandı. Ürünlerin ilk yıkandığı ve alımı takip eden 29. günde fark ettiğim deformasyonu anlatan yazı ile birlikte, 01.06.2015 tarihinde, ayıplı ürünleri mağazaya teslim ettim ve inceleme talebinde bulundum (Bknz: 2 Nolu Belge – Resmi Mağaza Onay Kaşeli). Yaklaşık 2 hafta sonunda, mağazaya farklı bir ürünle alakalı sorun bildirimi için uğradığımda, ayıplı ürünlerimin halen incelemeye gönderilmemiş olduğunu tespit ettim. ‘Ürün İnceleme Formu’nda da görüleceği üzere; mağaza ürünlerimi gecikmeli olarak incelemeye gönderdi ve gecikmeli incelemeye gönderilen ayıplı ürünlerin şubeye dönüş tarihi, mağazanın ürünleri elinde tutma hakkını belirleyen ve yasalarla altı çizilmiş tarih aralığının dışına taştı (Bknz: 3 ve 4 Nolu Belge – Resmi Ürün İnceleme Formu). Tarafıma dönüş gerçekleştirmeyen mağaza yönetimi, mağaza müdürü ve diğer yetkililerin ihmalkarlığı sebebiyle ürünlerim, 29.07.2015 tarihinde ayıplı halleriyle tekrardan tarafıma iade edildi (Bknz: 5 Nolu Belge – Resmi Taşıma Sevk İrsaliyesi). Başarılı bir işadamı olan ve girişimlerini takdirle izlediğim Sn. Süleyman Nazif Orakçıoğlu’nun yüksek mirası, bu ve benzeri olaylarla ticari anlamda suistimal ediliyor.” ifadelerine yer verdi.

Koçoğlu: “Hodri Meydan D’S Damat”

  Ünlü danışman konuşmasını, şu sözlerle tamamladı: “Yaklaşık iki ay süresince usulsüzce alıkonulan ürünlere bağlı olarak uygulanan haksız yaptırımların ve süreçte yaşanan süre aşımlarına dayalı usulsüzlüğün hesabını, Orka Holding – Or-Pa Pazarlama ve Tekstil San. A.Ş. kuruluşu olan D’S Damat firmasından ve D’S Damat Mall Of İstanbul şubesinden, hukuk yoluyla hesabını soracağım. Kendilerinden bu kadar eminlerse (Bknz: 6 Nolu Belge – Firmanın Ayıplı Ürüne Cevap Yazısı), canlı yayında ve kamuoyu önünde, söz konusu iki adet ürünü tamamen soğuk su ile yıkayalım ve ütüleyelim. Konunun açıklığa kavuşması için, tüm yayın ve yapım masraflarını da bizzat karşılayacağımın altını çiziyorum. O halde, Hodri Meydan D’S Damat firması yetkilileri”.

Kaynak: AbdullahKocoglu.com

—– O —–

MagazincilerBirligi.com olarak tarafımıza düşen; Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemektir. Haberlerde adı geçen herkesin cevap ve düzeltme hakkı mahfuzdur.

MagazincilerBirligi.com sitesinde yayımlanan haberler, Anayasa’nın 28. ve 5187 sayılı Basın Yasası’nın 3. maddesinde ifadesi bulunan, BASININ HABER VERME HAKKI, GERÇEKLİK, GÜNCELLİK, KAMU YARARI, TOPLUMSAL İLGİ vs. içerikleri İHLAL ETMEDEN yapılır.

D’S Damat Çark Et

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK