AnasayfaMagazinciler BirliğiEbolaya Karşı En Etkin korunma Yöntemi

Ebolaya Karşı En Etkin korunma Yöntemi

Bugüne kadar dünyada 4 binden fazla insanın ölümüne neden olan Ebola virüsünden korunmanın en etkin ve önemli yollardan biri etkili dezenfektanlar. İnteko Ambalaj Kimya,Türkiye’de ilk defa gümüş aktifli nano teknoloji Biocidal Dezenfektan üreterek virüse karşı Türkiye’de koruma sağlamayı amaçladı.

Dünya’da şimdiye kadar 4 binden fazla insanın ölümüne neden olan Ebola virüsü, Türkiye’ye de sıçradı. Virüs tüm dünyada korkuya neden olurken, ABD Başkanı Obama’nın İtalya Fransa ve Almanya gibi Avrupa liderleriyle Ebola virüsüne karşı acil çözüm bulması için video konferanslar yaptığı biliniyor.Salgının tam olarak kökeni bilinmemekle birlikte, bir hayvandan insana bulaşmış olabileceği öngörülüyor. Hastalık, halsizlik ve ateşle başlayıp, zatürreye döndükten sonra, öksürük artışı ve hafif balgamın ardından akciğer ve solunum yolu yetmezliğiyle ölüme yol açıyor. Virüs, temasla, dokunmayla bulaşıyor ve beden ısısı yükselip ateş çıktıktan sonra kişiden kişiye geçiyor. Salgından en fazla Batı Afrika ülkeleri, Gine, Liberya ve Sierra Leone etkilendi ve ölümlerin en büyük kısmı bu ülkelerde yaşandı. Dünya Sağlık Örgütü, şimdiye kadar 7 farklı ülkede yaklaşık 9 bin Ebola vakası ile karşılaşıldığını bildirdi.

KORUNMA YOLLARI

Virüsten korunmanın en etkin yolunun, ellerin etkin dezenfektanlarla sürekli temizlenmesi ve hasta kişilerle temastan kaçınmak olduğu belirtiliyor. Ebola virüsünü bulan Belçikalı bilim adamı Peter Piot da, mikrop öldürücü Biocidal Basics Dezenfektan kullanmanın önemini vurguladı.Dünyaca tanınan markanın İngilizce karşılığı mikrop öldürücü ‘Biocidal’ olan Dezenfektan, Ebola’ya karşı kalıcı hijyenik çözüm getiriyor. Dünya’da ilk defa gümüş aktifli nano teknoloji Biocidal Basics Dezenfektan üreterek virüse karşı Türkiye’de koruma sağlamayı başaran İnteko Genel Müdürü Mecit Keleş yaptığı açıklamada, Ebola virüsünü keşfeden Belçika’lı bilim adamı Peter Piot’un “Hayal ötesi bir trajedi yaşanacak” sözleri üzerine harekete geçtiklerini söyledi. Hızlandırılmış laboratuvar çalışmaları ile kısa sürede Ar-Ge aşamasını sonlandırıp, etkin bir dezenfektan üretimine başladıklarını belirten Keleş, gümüş aktifli nano teknoloji Biocidal dezenfektanın kişisel hijyen ve korunma yöntemlerinden habersiz çocukların, topluma açık alanlardaki çeşitli temas noktaları açısından büyük tehlikede olduklarını, ürünün okul, hastane, restoran, AVM’lerde 3 aya kadar koruma sağladığını sözlerine ekledi.

Onur Akay'dan, Niran
Lale Edis hayvanseve

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.