AnasayfaMagazinciler Birliği“Emin Fındıkoğlu +12” Rüzgârı Esti

“Emin Fındıkoğlu +12” Rüzgârı Esti

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, 29. Yıl Açıkhava Buluşmalarına Emin Fındıkoğlu+12 performansı ile başladı.

Türkiye’de caz denince ilk akla gelen isimlerden Emin Fındıkoğlu’nun yönettiği orkestra; Amerikan caz klasiklerinden Anadolu ezgilerine ve İstiklal Marşı’nın caz yorumu gibi sürprizlere uzanan geniş bir repertuarla seyirciyi selamladı.

ENKA Kültür Sanat, 29. Yıl Açıkhava Buluşmaları kapsamında, 22 Haziran Perşembe akşamı Emin Fındıkoğlu + 12’yi sahnesine konuk etti. 2014’ten bu yana bir arada olan ve seyirciye keyifli bir ‘big band’ deneyimi sunan bir topluluk olarak tanınan Emin Fındıkoğlu + 12, İstiklal Marşı’nın caz yorumu ile başladıkları performanslarına Amerikan caz klasikleri ile devam etti.  Emin Fındıkoğlu’nun yönettiği ve Şenova Ülker, İmer Demirer gibi ülkemizin kendi dallarındaki en ünlü isimlerinin yanı sıra trompette Barış Doğukan Yazıcı, trombonlarda Işık Üstündağ, Ebru Kennington ve Didem Yılmaz, saksafonda Duru Tuna, Çağdaş Oruç, Barış Ertürk ve Meriç Demirkol, kontrbasta Volkan Topakoğlu, davulda Ekin Cengizkan ve vokalde Meltem Ünel’in de yer aldığı orkestra; ENKA seyircisine keyifli bir akşam yaşattı.

Emin Fındıkoğlu’nun parçalara dair detaylar ve anılarını da paylaştığı konserde, birbirinden değerli caz klasikleri, Türkiye’nin başarılı müzisyenlerinden oluşan bir orkestra ve Meltem Ünel’in etkileyici yorumu ile sahneye kondu.  Falling in Love with Love, Will You Love Me Tomorrow, I Concentrate on You ve Les Moulins de Mon Coeur (The Windmills of Your Mind) gibi parçaların seslendirildiği konser, müzik tutkunlarına eşsiz bir deneyim yaşattı. Konserin finalini Harry Belafonte’nin sevilen parçası Coconut Woman ile yapan orkestra, dakikalarca ayakta alkışlandı.

Hakan Tasarladı, Ü
Gülgökçe'den Köp

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.