AnasayfaMagazinciler BirliğiEvliliği Kabusa Dönüştürmeyin

Evliliği Kabusa Dönüştürmeyin

Flörtle başlayan ve cicim aylarıyla devam eden birlikteliğinizin evliliğe doğru ilerleyişinde dikkatli olun. Özellikle ilk dönemlerdeki jestler, yüzüğü parmağınıza taktıktan sonra göreviniz haline gelebilir.

Sosyal bilimcilerin ve evlilik uzmanların en fazla üzerinde durdukları konulardan biri olan ‘Sıradanlaşma ve Sıradanlaştırma’, büyük bir aşkla kuracağınız yuvanızın üzerine örümcek ağı örebilir. Yıllar sonra başınızı taşlara vurmak istemiyorsunuz, deneyimlenmiş önerilere kulak verin.

Asla Yapmamanız Gereken 5 Şey

  • Onun için ölebileceğinizi söylemeyin. Zira günü geldiğinde, “Ölme, onun yerini benim için bunu yap” talebiyle karşılaşabilirsiniz. Ölmenize oranla çok daha mülayim olan bir isteği reddetmeniz halinde ise ipler gerilecektir.
  • Sofra hazırlama, yatak yorgan düzenleme, alışveriş yapma gibi sorumlulukları ilişkinin ilk günü itibariyle bölüşün. İlk aylarda yapacağınız bu tarz hizmetleri devam ettirmemeniz halinde, “Önceden hiçte böyle değildin” yargılamasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Akraba gezmesi ve benzer ziyaretler tarzınız değilse, sevgilinizi kırmama uğruna bu tür merasimlere gereğinden fazla iştirak etmeyin. Hatta bu tarz etkinliklerden keyif almadığınızı uygun formüller geliştirerek belli edin ki, ileride “Bugüne kadar senin için katlandım, ancak bu kadarı yeter!” demeye yüzünüz olsun.
  • Durduk yere sorun yaratmayın. Tartışmalar kronikleşirse, evlilik sonrası dozu artan kavgalara dönüşecektir. Bu da eziyet bir geleceğe davetiye çıkarmaktan başka işe yaramaz.
  • Zamanlı zamansız hediye almayın ve size alındığında mutluluğunuzu abartılı şekilde yansıtmayın. “Hediyenin küçüğü büyüğü olmaz.” klişesinden ise şiddetle uzak durun. Zira iç çamaşırı ile 2016 Model Bentley arasında illa ki bazı farklar vardır. Mütevazi olmaya çalışırken, aptal gibi görünebilirsiniz.
Zoom Cafe'den Hayvan
Eceliniz Kedinizin E

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.