AnasayfaGlobalFacebook’da Ortalığı ‘Book’ Götürüyor

Facebook’da Ortalığı ‘Book’ Götürüyor

SOSYAL PLATFORMUN LİDERİ FACEBOOK’DA SON DURUM

Face’, surat anlamına geliyor. ‘Book’, bildiğiniz book’tan ibaret. İçeride herkesin kendi book’u var. Aynı zamanda herkes birbirinin book’unu inceleyip, içinde boncuk arayabiliyor. Ya da yıllar önce kaybettiğin arkadaşın, bir bakıyorsun hiç tanımadığın birinin book’undan çıkıveriyor. Samimi olmak gerekirse, benim de book’um mevcut. Yaptım, çünkü gördüm ki; ünlü ya da popüler kişilerin book’u, daha bir merak konusu. Gelgelelim ortalık, ‘Feyk’ diye adlandırılan sahte book kaynıyor. Yani aslında book gerçek de, yapan kişi kimliğini gizliyor. Kimisi de yapmış kaçmış, birileri bakıp bakıp geçiyor. Anlayacağınız bu aralar Facebook’ta, ortalığı iyice ‘book’ götürüyor. Ama yine de, varlığına duacıyız. Bir de şu asra damgasını vuran tuhaflıkları olmasa…

Mutluysanız, keyfiniz yerindeyse, lay lay lom mesajlar yazıyorsanız sorun yok. Fakat acınızı paylaşıyorsanız, Facebook’un yapacağı muameleyi düşmanınızdan görmezsiniz. Varsayalım Allah gecinden versin bir yakınınızı kaybettiniz ve Facebook’da duvarınızdan paylaştınız. Facebook’un kapitalist zihniyetle kendine dönük hazırladığı sisteminin ilk tokadıyla karşılaşacaksınız ve acınızın altında ‘BEĞEN BUTONU‘ görünecek. Böyle olunca da gelen beğenecek, giden beğenecek. Nitekim de hal budur.

Facebook Müslüman mahallesinde salyangoz satmak yerine, Mc Donals şuuruyla hareket edip, acısı olana acıya paralel proje üretse ortalık güllük gülistanlık olacak. Duygulara ve içinde bulunduğu coğrafi konuma paralel hareket edemeyen global projeler, er ya da geç gümlemeye mahkumdur. Kapitalizme dönük halde yapılan ticaretin duyguyu sömürdüğüne bir kez daha şahit olduk mu? Bence evet!

Yayıncı: Abdullah KOÇOĞLU | Ticari Danışman
M.G.B. Genel Yayın Koordinatörü

Üzülme Tarık, Ben
Aras Kargo'nun Oyala

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK