AnasayfaMagazinFunda Erkoç’tan magazincilere vefa örneği…!

Funda Erkoç’tan magazincilere vefa örneği…!

Dost sitemiz Magazinmatik.com İmtiyaz Sahibi Funda Erkoç yaptığı ilk röportajında Nurcan Sabur, Sacit Aslan, Nurettin Soydan, Bilal Özcan, Suna Akyıldız, Şenay Düdek ve Tahir Yaman gibi önemli magazin gazetecilerine vefa örneği sergiledi…

Magazincilerin sanatçılarla röportaj yaptığı bilinir. Ancak bu sefer bir sanatçı bir magazinci ile röportaj yaparak bir ilke imza attı. Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, yılın en iyi internet gazetecisi ödülünü alan magazinci Funda Erkoç’la kendi haber sitesinde röportaj yaptı.

Erkoç soyadı ile dünyaya gelen ve daha sonra Müjdat Gezen tarafından soyadı Ersoy olarak değiştirilen Bülent Ersoy’un amcasının kızı olduğunu ilk defa anlatan Funda Erkoç, yaptığı ilk röportajda magazin habercilerini unutmadı. Erkoç, “Magazin editörlüğüne Sivridilli.com’un sahibi sevgili Cinozzy sayesinde adım attım, Öncesinde Joker Abdullah’ın Magazinekstrasında köşe yazarlığı yapıyordum. Sivridilli.com benim için Bir okuldu ve işin inceliklerini Ozzy bana öğretti.

Bir öğretmenimde Magazinkolik.com’un sahibi Nurcan Sabur abimdir. Onların emekleri üstümde çok. Magazinmatik.com ise benim hayalimdi hep olmasını istediğim. Diyorum ya işte bazı insanlar size çok şey verir bu yolda Dilek Karaloğlu Er ile kader birliği yaptık ve Magazinmatik.com doğdu.” dedi.

“Türkiye’de magazin haberciliğini en iyi yapan kim ve neden?” sorusuna ise, “En zor soruyu sordunuz şimdi! Ben duayen diye Nurcan Sabur’u ilk etapta söylemek isterim “5n 1k” onun bütün haberlerinin olmazsa olmazı ve teyit almadan hiçbir haberi girmez. Sonra bir Sacit Aslan asla lafını esirgemeden yazar, Nurettin Soydan düzgün ve doğru haber yapanların içinde örnek alınacak isimdir.

Bir Bilal Özcan bomba haberleri ile her zaman revaçtadır ve Şenay Düdek canım ablam şimdilerde bu işlerden koptu tamamen inziva durumuna geçti size bıraktım meydanı diyor bazen bana takılıyor. Tahir Yaman abimiz var mesela herkes sever ve sayar onu. Hepsinden bir şeyler öğrenip uygularsanız başarı mutlaka gelir. Onlar böyle sağlam isimler.” dedi.

İKOD Klasik Otomobi
ahsar.com'dan müthi

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.