AnasayfaMagazinciler BirliğiGlasxs’ın yeni teklisine hazır mısınız?

Glasxs’ın yeni teklisine hazır mısınız?

Alternatif müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Glasxs’in yeni teklisi “Bebek Bana Her Şeyi Anlat” Epic Istanbul/Sony Music etiketiyle yayımlandı.

Geçtiğimiz yıl yayımlanan “Mavi Toz Ormanda” albümü ile başarılı ilerleyişini sürdüren Glasxs yeni teklisi “Bebek Bana Her Şeyi Anlat” ile müzikseverle buluştu. Yeni şarkısında 2016 yılında gördüğü bir haberden yola çıkan Glasxs, iki insanın arasındaki uzaklığın bir adımla bin ışık yılı arasında nasıl değiştiğini sorguluyor.

Hackney Road Stüdyoları’nda kaydedilen şarkının prodüktörlüğünü, Glasxs’in en büyük ilham kaynaklarından Thom Yorke ve Nigel Godrich ile çalışan Mikko Gordon üstlendi. Sanatçının muazzam synthleri ve masalsı vokaline Gordon’ın kendi ritim ve bas melodilerinin eklendiği “Bebek Bana Her Şeyi Anlat”, yüksek enerjisi ve akılda kalıcı müziğiyle müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Indie, electronica ve trip-hop ekseninde gezinen canlı performanslarıyla da dinleyicileri kendisine hayran bırakan Glasxs, bugüne dek Salon İKSV, Peyote Nevizade, Bronx, Karga, Kadıköy Sahne, Peyote Cennet Bahçesi, IF Performance Hall, Peyote Eskişehir gibi yerli sahnenin en öne çıkan mekanlarında, İstanbul Caz Festivali, IndieCity, Nilüfer Müzik Festivali gibi festivallerde, ayrıca Londra’da London Pure Gold Festival, Brockley Max, The Beehive Festival ve Women of Electronica’da, Berlin’de ise Saarbach Gallery’de sahne aldı. 2018 yılında yayımladığı “Yemen Türküsü” cover’ı ile dikkatleri üzerine çeken başarılı müzisyen “Mavi Toz Ormanda” albümüyle kariyerindeki duruşunu taçlandırdı.

Mikko Gordon Hakkında:

Londra’lı bir müzik prodüktörü ve ses mühendisi olan Mikko Gordon, başta Radiohead olmak üzere pek çok müzik grubu ve sanatçıya prodüksiyon, mix ve kayıt süreçlerinde eşlik etmiştir. Radiohead’in efsanevi psrodüktörü Nigel Godrich ile birlikte projeler yapan Gordon, şu anda Thom Yorke’un turnesinin Avrupa ayağı için seyahat etmekte, Londra’daki stüdyosunda Nigel Godrich ile yeni bir proje üzerinde çalışmaktadır.

Bottas’ın yıldı

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK