AnasayfaFirmaya DikkatHataylı İş Adamı Y.G. Hakkında Usulsüzlük İddiası

Hataylı İş Adamı Y.G. Hakkında Usulsüzlük İddiası

Ticari Danışman Abdullah KOÇOĞLU basına yaptığı açıklamada, Hataylı İş Adamı Y.G. hakkında usulsüzlük iddiasıyla suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıklarını ifade etti. Koçoğlu yaptığı açıklamada, Kuaför dükkânlarıyla anılan Hataylı iş adamı Y.G. hakkında tarafımıza iletilen İHBARLARI hukukçularımız ile birlikte enine boyuna değerlendirdik. Söz konusu iş yerinin RUHSATSIZ ÇALIŞTIRILDIĞI ve iş yerinden çıkarılan bir kısım personelle gerçekleştirdiğimiz görüşmede SGK’SIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRILDIĞI belirtildi; ayrıca bazı usulsüz durumlardan bahsedildi. Bu hususların yanı sıra iş adamı hakkında suç teşkil edebilecek ihbarlar da aldık. Gerekli araştırmalarımız devam etmektedir. Üzerimize düşen; basının haber verme hakkı gereği KAMUOYUNU AYDINLATMAK ve gereği halinde durumu İLGİLİ MERCİLERE BİLDİRMEKTİR. Sözlerine yer verdi.

Koçoğlu, bu ve benzeri ihbarlara karşı duyarlı davranılması gerektiğini, mağduriyet yaşayan kişilere kanunların belirlediği ölçüler dahilinde yol göstermenin mesleki etiğin yanı sıra vatandaşlık görevi olduğunu ve muhatap kurum yada kuruluşlara geciktirmeden haber verilmesinin önemli olduğunu da belirtti.

—–

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com olarak bize düşen; Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemektir. Haberlerde adı geçen herkesin cevap ve düzeltme hakkı mahfuzdur.

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com da yayımlanan haberler, Anayasa’nın 28. ve 5187 sayılı Basın Yasası’nın 3. maddesinde ifadesi bulunan, BASININ HABER VERME HAKKI, GERÇEKLİK, GÜNCELLİK, KAMU YARARI, TOPLUMSAL İLGİ Vs. içerikleri İHLAL ETMEDEN yapılır.

Onur Akay Köşkte S
Y. Geyik'ten Basın

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK