AnasayfaMagazinciler BirliğiHatice Taşkın Olayının Baş Şüphelisi Yakalandı

Hatice Taşkın Olayının Baş Şüphelisi Yakalandı

8 Ay öne ekmek almaya gidiyorum diye evinden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan 16 yaşındaki Hatice Taşkın’ın olayının baş şüphelisi Soner yakalandı…

Bilindiği gibi 8 ay önce kaybolan 16 yaşındaki Hatice Taşkın olayının baş şüphelisi Soner daha önce defalarca yayınımıza katılmış ve tüm iddiaları reddetmişti.

Soner Aktaş, Kaybolan Çiçekler ekiplerinin olayı araştırmaya başlamasıyla ilkinde Özbekistan’a daha sonrada, yine ekiplerimizin olayın bir cinayet olabileceğini ortaya çıkartmaya başlamasıyla birlikte,ikinci kez Makedonya’ya kaçmaya çalıştı. Evrakı eksik olduğu için Makedonya’dan sınır dışı edildi. Türkiye’ye döndüğünde anne Fadime Taşkın’ın itirafları doğrultusunda gözaltına alındı. Ancak mahkeme onu serbest bıraktı.

“Canlı yayında yakalanma kararı”

Kaybolan Çiçekler’in Cuma günkü canlı yayınında bütün gerçekler ortay çıkınca Soner’in serbest bırakılmasına savcılık itiraz etti. Soner Aktaş hakkında bir kez daha yakalama kararı çıkarıldı. Hakkında çıkan yakalama kararını duyan Soner A. bir kez daha kayıplara karıştı. Tüm şüpheler artık Soner’i işaret ediyordu. Kaybolan Çiçekler ekibi tüm ihtimalleri değerlendirdi. Hatice’yi bulmak için gece gündüz çalıştı. Her taşın altına baktı. Bu arada Soner’in kiraladığı araca ait GPS kayıtlarını değerlendiren Jandarma ekipleri de Afyon-Isparta sınırı Bozdurmuş Beli mevkisinde kazı çalışması başlattı. Artık, Şuhut Jandarması, Denizli Cinayet Büro ve Kaybolan Çiçekler ekipleri bir yandan Hatice bir yandan Soner aranıyordu. Soner’in gidebileceği adreslere baskın yapıldı.

“Son are kiralık evler”

Kaybolan Çiçekler’e gelen bir ihbar Soner için sonun başlangıcı oldu. İhbarcı, Soner’in Denizli’de günlük kiralık ev aradığını, o sırada açık olan televizyonda kendinden söz edildiğini duyunca kaçtığını belirtiyordu. Bu ihbarı değerlendiren Denizli Cinayet büro polisleri Soner’i bir sokakta kıskıvrak yakaladı.

İstanbul Açıkhava
BNI Gençleri Sevgi

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.