AnasayfaMagazinIşıl Yücesoy Erkeğin Egomanyasını Yerden Yere Vurdu!

Işıl Yücesoy Erkeğin Egomanyasını Yerden Yere Vurdu!

Usta sanatçı Işıl Yücesoy 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Büyükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği etkinliğe katıldı.

Ateşböceği Ercan olarak tanınan Ercan Bostancıoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı etkinlikte Işıl Yücesoy, erkek hegemonyası bulunduğunu belirterek, “Hayatta yalnız erkeklerimiz vardır. Oysa kadının söyleyecek ne çok sözü vardır bu ülkede. Ama her şeye rağmen kadın en son sözü söyler” dedi.

Işıl Yücesoy, bir Cumhuriyet kadını olarak, ailesinin ve öğretmenlerinin gösterdiği yoldan ödün vermeden bugünlere geldiğini belirterek, “Türkiye de kadın olmak çok zor. Bu dram çocukluğumuzdan başlar. Kendi kendinize döner ve itiraf ederseniz çünkü her türlü rezilliği görmüşsünüzdür bir defa. Oysa her alanda kadının söyleyeceği çok sözü vardır. Erkekler hep söylüyorum zanneder ama kadın son sözü söyler.” diye konuştu.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, kız çocuklarının iyi eğitim almasıyla toplumun kalkınacağını söyledi. Efsane sanatçı Işıl Yücesoy; Türk kadınının hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini ve çok çalışarak kendi ayakları üzerinde durmasının önemine dikkat çekince ayakta alkışlandı.

Vera'dan Kadınlara
Her Şey Sizi Hatır

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.