AnasayfaFirmaya Dikkatİstanbul Prohunt Fuarı’na Avfest’ten Yapıcı Gönderme

İstanbul Prohunt Fuarı’na Avfest’ten Yapıcı Gönderme

Sivri dilli olmasının yanı sıra piyasalara kazandırdığı olumlu ivme ile adından sıkça söz ettiren ve online platform üzerinden de okunabilen outdoor içeriğe sahip Avfest Dergisi, bu kez av ve outdoor spor tutkunlarının müdavimi olduğu İstanbul Prohunt Fuarı’nı ve benzer fuarları hedef alan yapıcı bir haber yayınladı. 

“Türk Silah Üreticilerinin Öncelikli Tercihi Yurt Dışı Fuarları” başlığıyla giren haberin detayında, şu ifadelere yer verildi.

Türk Silah Üreticilerinin Öncelikli Tercihi Yurt Dışı Fuarları

Peki Neden?

Türk silah üreticileri öncelikli olarak yurt dışı fuarlarını tercih ediyor. Altında çeşitli sebepler ve gerçekler yatan bu tercihin ise gelecek yıllarda daha da ağırlık kazanması bekleniyor.
Özellikle büyük üreticilerin ve dünyaya satış yapan firmaların yurt dışı pazarının aktif olduğu bölgelerdeki fuarlarda boy göstermesinin haklı sebepleri arasında en fazla dikkat çeken maddeler şöyle sıralanabilir:

* Yüksek bütçelerle organize edilen yurt dışı fuarları, arka planda çalışan profesyonel ekipler sayesinde dünyanın dört bir yanından alıcıları ve ziyaretçileri aynı noktada buluşturmayı beceriyorlar. Yani, 3-5 tane Ortadoğu ve Arap Yarımadası’ndan gelen müşteri ile yetinmiyorlar ve temcit pilavı gibi aynı pazarı haşlayıp pişirip firmaların önüne koymuyorlar. Yeni müşteri odakları üzerine iyi çalışıyorlar ve de başarıyorlar.

* Yurt dışı fuarlarına gelen ziyaretçilerin çoğunluğunu ‘alıcı’ diye tabir olunan kitleler oluşturuyor.

* Yurt dışı fuarlarının medya yapılanması çok daha planlı ve güçlü bir altyapıya sahip. Bu sayede fuarı ziyaret eden alıcılar ve ziyaretçiler, ister istemez bilinçleniyor ve içgüdüsel olarak alışverişe hazır hale geliyor.

* Yurt dışı fuarları etkinlik ve organizasyon açısından da son derece zengin ve bu zenginlik direk satışlara yansıyor. Empati yaparak ve konuya bilimsel yaklaşarak çözüm üreten bu fuarlar, katılımcıları içeriye çektikten sonra nasıl etkileyeceğini ve iştahlandıracağını iyi biliyor.

* Yurt dışı fuarlarında dünyanın silah sanayi devleri ile aynı havayı solumak demek, prestij artışına doğru orantılı olarak pazardan ciddi oranda pay almak anlamına da geliyor.

* Yurt dışı fuarlarında tüm sorunlar analitik şekilde sonuç odaklı düşünülüyor ve katılımcı firmaların mutlak surette memnun ayrılması sağlanıyor.

* En büyük etken ise yurt dışı fuarları katılımcı firmalar için tatmin edici ölçüde çalışıyor, emek harcıyor ve “Yer sattım, paramı aldım!” mantığının ötesinde katılımcı firmaları hedef alan kazanım odaklı geliştirmelere ciddi ödenek ve zaman ayırıyor.

Bir de sosyal mevzular var ki, o konular da firmalardan ziyade ziyaretçileri alakadar ediyor. O da katılımcıların memnun ayrılmasını sağlayan, tanınan haklar ve yetkin atmosfer farkından geçiyor.

Karıncaya sormuşlar, “Nereye gidiyorsun?” diye. “Kıtalar ötesinde sevdiceğimi bulmaya.” demiş. “Bu ayaklarla nasıl becereceksin karınca kardeş?” dediklerinde karınca cevabı yapıştırmış: “Ona varamasam da yolunca ölürüm!” diye.

Söz konusu çıtayı yakalamak kolay değil, ancak arınca gibi olmak ve çok çalışmak şart. En azından fuar katılımcılarından talep olunan kiralama bedellerine, firmaların ve katılımcı ziyaretçilerin beklentilerine hürmeten.

Avfest Yayın Grubu'
İdeal Av Spor firma

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK