AnasayfaMagazinciler Birliğiİstanbul’da Doğa İle İç İçe Spor Alanları

İstanbul’da Doğa İle İç İçe Spor Alanları

İstanbul’da havaların ısınması içimizdeki heyecanı arttırıp spor salonlarından dışarı çıkmamızı sağladı fakat spor için doğru yerde doğru zamanda olmazsanız antrenmanınız eziyete dönebilir! Peki spor salonunu değilde doğa ile iç içe spor yapmayı tercih ederseniz nerelerde spor yapabileceğinizi biliyor musunuz?

İşte size doğa ile bütünleşip spor yapabileceğiniz 10 koşu parkuru

1- Belgrad Ormanı Neşet suyu koşu parkuru: İstanbul’un en keyifli koşu alanıdır. Herkes bir kez olsun buraya gidip yürümeli veya koşmalıdır. Ağaçların yazın gölgesiyle serinletmesi, kışın rüzgarları keserek korunak sağlaması  ve göl kenarında koşmanın zevkini denemelisiniz.

2- Emirgan Parkı tartan zeminli koşu yolu: Dairesel tam 1000 metrelik sert bir kros parkurudur. Zemini Tartan (kauçuk) olması sürekli sert zeminde koşanlar için avantaj olacaktır. Nisan ayında lale festivaline ev sahipliği yaptığı için araçla gidilmesi pek uygun değildir.

3- Bebek – Ortaköy sahili: Nefis boğaz havası için çok erken saatleri tercih etmenizde fayda var. Mesafe sorunu olmadığı için zamanınıza göre sahili takip edebilirsiniz. Sonrasında boğaza karşı bir sade kahve içmeden dönmeyin.

4- Yıldız parkı: Beşiktaşta oturanlara önerilebilecek en iyi alan Yıldız parkıdır. Profesyonel kros antrenmanına bile izin verebilecek bu yer ileri düzeye hitap eder ancak seçeceğiniz düz yollarla kendinize uyarlamalar yapabilirsiniz.

5- Zeytinburnu – Bakırköy sahil yolu: Tüm gün koşabileceğiniz, koşarken balıkçı oltasına yakalanmayacağınız temiz bir 7 km.si olan hattır. Şapka veya gözlükle koşmak tavsiyemdir. Tüm gün özel güvenliğin bisiklet üzerinde takipte olması içinizi rahatlatacaktır.

6- Balat – Fener sahili: Sahilde koşabileceğiniz “tüm güzellikleri” barındıran bir güzergahtır. Hafif esintisi ile sıcağı az hissettiren rota, basık ve sisli günlerde kullanılmamalı.

7- Maçka Parkı: Şehir içinde koşucular tarafından kurtarılmış bir cennettir.  Çok merkezi olmasından olsa gerektir. sürekli kullananları zamanla tanır bir açık alan salonuna benzer. Tüm gün ağaçlar sayesinde serinliğini koruyan bu alanı sabah saatlerinde kullanmanızı öneririz.

8- Enka Sadi Gülçelik Atletizm Pisti: İstinye civarında oturanların takım antrenmanlarının olmadığı saatlerde kullanabildiği sporcuların kullandığı olimpik ölçüdeki atletizm pistidir.

9- Burhan Felek Spor Sitesi Atletizm Pisti: Daralan spor yapma alanlarından sonra geriye kalan tek gerçek halka açık koşu pisti olan bu yer. Anadolu yakasının yükünü çekmektedir. Bu nedenle Burhan Felek’te önceliğin profesyonel sporcularda olduğunun unutulmaması gerekir. Tek antrenman alanı olan bu yer kullanılacaksa da en dış kulvar kullanılmalıdır.

10- Feneryolu – Suadiye sahilyolu: Bu yol aslında Tuzlaya kadar devam ediyor. sabah sporu için tercih edilen güzergahta bisiklet yolunu kullananlara da dikkat edilmelidir.

Türk Sanat Müziği
Bir Bu Eksikti!

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.