AnasayfaFirmaya DikkatKarakovan Gold Balları Markası’ndan Kamuoyuna Duyuru

Karakovan Gold Balları Markası’ndan Kamuoyuna Duyuru

KAMUOYUNA DUYURU

23 Eylül 2013 tarihinde “Bal Deresi’nde Fiyaskoya Para Ödülü Var!” manşetiyle yayınladığımız habere ilişkin, Karakovan Gold Marka Balları; avukatı aracılığı ile aşağıda belirtilen duyuruyu göndermiştir. Bizde sorumlu habercilik anlayışımızdan dolayı bu duyuruya yer veriyoruz.

Öncelikle, bizim yapmış olduğumuz haberi hatırlatalım.

HABER LİNKİ: Bal Deresi’nde Fiyaskoya Para Ödülü Var!
İlgili  haber; bilinçli bir tüketici olarak, firma sitesinde yer alan sözleşme maddelerine kendimce yorum getirerek ve haberde yer alan sualleri, firmaya sorma ihtiyacı duyduğum için hazırlanmıştır.

Yukarıda yer alan linkten haberi okumanız, duyurunun ne maksatla gönderildiğini de anlamanızı sağlayacaktır. Lakin, benim anlamadığım bazı hususlar mevcut! Neden Karakovan Gold Balları, kendisinin Bal Deresi Markası ile hiçbir bağlantısı olmadığını beyan etmekte ve neden cevaplamış oldukları sözleşme maddelerinin ve bağlı olduğu ürünün yer aldığı firmanın ‘TR Uzantılı Resmi/Kurumsal Web Sitesi‘ www.karakovangold.gen.tr yayından kaldırılmış durumda. Memnuniyet duyulan ve hususi koşulları yerine getirdiğini iddia eden bir ticari kurum, ‘TR uzantılı’ resmi web sitesini neden kapatır ki? Bu firmanın Yönetim Kurulu Başkanı ya da Yöneticisi; Bal Deresi, Bal Teknesi gibi, ‘Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca kamuoyuna teşhir edilen yasaklı ürünlerin Yönetim Kurulu Başkanı ‘Ekrem İncel‘ değil midir?

“Sayın Yetkililer: bizi bu konulara ilişkin de bilgilendirirseniz, cevaplarınızı kamuoyu ile paylaşmaktan memnuniyet duyarız.”

Yaptığımız habere istinaden; firma avukatı tarafından tarafımıza gönderilen duyuruyu sizlerle paylaşıyor, takdiri siz değerli kamuoyuna bırakıyoruz!

“Öncelikle belirtmek isteriz ki KARAKOVAN GOLD MARKASI İLE BALDERESİ MARKASININ HİÇBİR İLGİSİ BULUNMAMAKTADIR. KARAKOVAN GOLD MARKASI HİÇBİR ZAMAN TARIM BAKANLIĞI’NIN İFŞA LİSTESİNDE YAYINLANMAMIŞ OLUP bu tür yanlı, soyut beyanları asla kabul etmiyoruz. Şöyle ki;

1. maddeye cevabımız: Sağlık Bakanlığınca ürünlerimiz toplatılmamıştır. Hiçbir zaman çağrı merkezimiz bu şekilde bir beyanda bulunmamıştır. Öncelikle bu hususu tüketicilerimizin dikkatine sunmak isteriz. Bu dönemde balda şeker çıkma konusu gündemde olduğundan böyle bir kampanya düzenlenerek taahhüt verilmiştir. Tüketiciler özellikle bu konuyu önemsediklerinden ve şüphe duyduklarından, firma olarak da kendimize güvendiğimizden böyle bir taahhüt altına imza atmaktan onur duymaktayız.

2. maddeye cevabımız: evet firma başka ürünler de satıyor ancak Karakovan Gold markasını daha bilinir bir marka yapmak adına hem de reklam amaçlı bu markadan taahhüt verilmiştir. O halde algida neden magnumdan çıkan şifreye araba veriyorda max’tan çıkan şifreye araba vermiyor max markasına güvenmiyor mu gibi bir soru sormanız ne kadar abesle iştigalse iddianız da okadar abesle iştigaldir.

Aynı partinin analiz raporu ile tüketicinin analiz raporu farklı ise şahit numune analiz raporu geçerli sayılır. Bu durum hayatın olağan akışına uygun bir sonuçtur.

3. maddeye cevabımız: Bu taahhüt diğer web sitelerinden değil firmamızın web sitesinden alışveriş yapılmasını artırmak amacıyla verilmiştir.  Yani Karakovan Gold markasını satan diğer sitelere güvenilmediğinden değil web sitemizin tıklanma oranını yükseltmek amacıyla yapılmıştır.

4. maddeye cevabımız: Kötü niyetli kişilerce ürünün sahtesini üreterek para kazanmaya çalışılmasını engellenmek adına ürünün tüm teknik özelliklerinin firmamız bünyesinde mevcut olduğunu belirtmek adına bu madde eklenmiştir.

Kanun bile 7 günlük cayma süresi vermişken 7 gün değil neden 1 ay olmadığının sorgulanması artık kötü niyet olduğu kanaatini uyandırmaktadır.

5. maddeye cevaplarımız: YORUMSUZ!

6. maddeye cevabımız: Taahhüt koşullarının tamamı tüketiciye noksansız bir şekilde gönderilmektir. Ancak olur da kaybedilirse sitemizden öğrenilebileğini ve haberdar olunmadığının iddia edilmeyeceğini belirtmek adına bu madde eklenmiştir.

7. maddeye cevabımız: Yasal mevzuat gereği firmamızda hiçbir şekilde faturasız ürün çıkışı gerçekleştirilmemektedir. Ancak başka firmalardan satın alınan ballarda taahhüt geçerli olmadığından şirketimizin faturasının ibraz edilmesi koşulu aranmaktadır.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.

***

Yayıncı: Abdullah KOÇOĞLU | Ticari Danışman
M.G.B. Genel Yayın Koordinatörü
FirmayaDikkat.com | MagazincilerBirligi.com

***

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com ve FirmayaDikkat.com olarak bize düşen; Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemektir. Haberlerde adı geçen herkesin cevap ve düzeltme hakkı mahfuzdur.

magazincilerbirligi.com MagazincilerBirligi.com ve FirmayaDikkat.com da yayımlanan haberler, Anayasa’nın 28. ve 5187 sayılı Basın Yasası’nın 3. maddesinde ifadesi bulunan, BASININ HABER VERME HAKKI, GERÇEKLİK, GÜNCELLİK, KAMU YARARI, TOPLUMSAL İLGİ Vs. içerikleri İHLAL ETMEDEN yapılır.

"Tiyatro Yok ki!" Se
Bedük İstanbul'u S

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK