AnasayfaMagazinciler BirliğiKasasında 5 bin TL parası olmayan Holding olur mu?

Kasasında 5 bin TL parası olmayan Holding olur mu?

Ticari Danışman ve Yazar KOÇOĞLU, son dönem yüz yüze görüşmeksizin reklam-tanıtım kapsamında işbirliği içinde oldukları, sözde yüksek ölçekli bir kuruluş (HOLDİNG) hakkında ARAŞTIRMA ve YASAL SÜREÇ başlattıklarını belirtti.

Koçoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu güne kadar 20’ye yakın HOLDİNG ya da HOLDİNG PATRONU ile çalıştım ve kimileriyle halen iş ya da çözüm ortaklığı birlikteliğimiz devam ediyor. Kasasında 5-10 bin TL parası olmayanını ilk kez gördüm. Hikayenin anlaşılması için, konuyu biraz daha baştan alalım:

Bir adam var, arama kayıtları ile sübut haldedir; ilkbahardan bu yana benimle görüşmek için, telefonla arama gerçekleştiriyordu. Sonunda buluştuk; tuttu bizi, sözde Holding patronu olan bir başka şahısla tanıştırdı. Faaliyet alanlarına baktığınızda Han Duvarları Şiiri gibi bir Holding ama, şirket kuruluş sermayesi sadece 50 bin TL. Yani, bir A.Ş.nin kurulum için gerekli görülen taban rakamı. 

Buraya kadar olan kısma fazla takılmıyorum. Enteresan olan şudur; sözde Holding Patronu şahıs, milyon dolarlardan bahsediyor ve muhabbette ya da yazışmalarında mangalda köz bırakmıyor; ancak, şirket kasasında 5-10 bin TL bile parası yok. Ama, gerçekten yok; latife etmiyorum. Olsa, benim gibi yasal yollarla onlarca firmanın canına okumuş baş belası bir tüketici hakları savunucusu ile muhatap olmak istemeyecek ve verip kurtulacak kadar zeki biri. Olmadığına %100 eminim! 

Ticarettir; olursa verirsin; olmazsa veremezsin! Biz kimlerin hesabına çizgi çektik; kimi zaman haline, yaşına, yaşamına, gözü yaşlı ailesine bakıp verenden bile alamadık. Yeter ki, niyet doğru olsun. Ancak, bu hadise aynı kategoriye girecek masumiyete sahip değil. Çünkü, hesap kitap en nitelikli haliyle baştan düşünülmüş. Bir kere şirket, sermayesine varıncaya kadar kolaylıkla iflas vermeye ve arzu edildiği hallerde şirketi tarihe gömmeye uygun formda hazırlanmış. Niyetleri o mudur bilinmez, lakin oluşum her şeyi düşündürmeye elverişli. İşin devamlılığı esnasında sürekli paranın bolluğundan bahseden sözde Holding Patronu bu şahıs, sıra ödemeye gelince fakir fukara kesiliverdi. Bir de sosyal medya hesaplarından özür dilemiş. Tabi ki, YERSEN! Ben bu yaşıma kadar yemedim, bu zeka ve strateji yeteneği ile de kolay kolay yemem.

Sırada YASAL SÜREÇLER var. Böyle bir şirketin olduğuna şüphe yok, bakalım; KUR KALDIR OFİS Mİ yoksa gerçekten çeşitli departmanlardan oluşan ve piyasalara gösterdikleri yansımayı ifade eder cüssede fiziki bir HOLDİNG ve yanı sıra bahsini geçtiği MİLYON DOLARLIK para hareketleri VAR MI?  Şirket avukatımız sevgili dostum Arb. Av. Abdullah Serdar ÖNÜR ile birlikte yasal yollarla yapacağımız HACİZ TAKİBATI ya da açılacak olası DAVALAR esnasında tüm bu bilgiler iplik söküğü gibi ardı ardına gelecektir.

Sonrası; yaşanan mağduriyeti, toplumsal tedbir sağlamak ve kamuoyu üzerinde oluşacak olası benzer mağduriyetleri önlemek maksadıyla ÇOK DİLLİ BASIN AÇIKLAMASI ile KAMUOYU YARARINA paylaşmayı düşünüyorum. Kurumsal yapımız üzerinden ŞAHIS TARAFINDAN basına servis ettirilen bültenler ile alakalı bir kamuoyu aldatmacası varsa o konuların da üzerine ayrıca gideceğiz. O güne kadar, kişi, şirket ve sair bilgileri açıklamak; etik ve legal bir davranış olmaz; kimsenin hakkı kimsede kalmaz.”

MagazincilerBirligi.com olarak bize düşen; Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemektir. Haberlerde adı geçen herkesin cevap ve düzeltme hakkı mahfuzdur.

MagazincilerBirligi.com da yayımlanan haberler, Anayasa’nın 28. ve 5187 sayılı Basın Yasası’nın 3. maddesinde ifadesi bulunan, BASININ HABER VERME HAKKI, GERÇEKLİK, GÜNCELLİK, KAMU YARARI, TOPLUMSAL İLGİ Vs. içerikleri İHLAL ETMEDEN yapılır.

Sosyetik güzel Nazl
"Türk Telekom E-Der

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK