AnasayfaAlışverişKimyacınız, Kimyacınız.com hem devletten hem vatandaştan çalıyor!

Kimyacınız, Kimyacınız.com hem devletten hem vatandaştan çalıyor!

Ticari Danışman Abdullah Koçoğlu, ÖZ YALDIZ KİMYEVİ MADDELER SAN. TİC. LTD. ŞTİ. bünyesindeki KİMYACINIZ adlı işletmenin, paravan olarak kullandığı Kimyacınız.com isimli web sitesi üzerinden devleti ve vatandaşı nitelikli yolla dolandırdığını iddia etti.

Koçoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Ticari Danışmanlık hizmeti verdiğim Fantastik Sanat Atölyesi adına gerçekleştirdiğimiz alımlarda indirim yapma vaadi ile site üzerinden beğendiğimiz ürünlerin ücretini havale yoluyla bizden tahsil ettiler. Sonrasında eksik gelen, kusurlu gelen, hiç gönderilmeyen ya da boş kutu olarak gönderilen kimi ürünler ile alakalı telefon açarak derdimizi anlattık ve ek talepte bulunduk. Ancak, firma yetkilileri bu talebimize karşılık bizden, satın aldığımız ürünlere ilişkin fatura talebinde bulundu. Söz konusu alımlarımıza ilişkin fatura gönderimi gerçekleştirmediklerinden dolayı kendilerine fatura ibraz edemedik. Defalarca kez faturalarımızı talep etmemize karşın süreç içinde tarafımıza hiçbir şekilde fatura gönderimi sağlamadılar. Yasa dışı bir ilerleyiş içinde olduklarını fark ettiğimizde alımlarımızı web siteleri üzerinden kredi kartı kullanarak gerçekleştirdik. Kredi kartı ile gerçekleşen son birkaç alımımıza istinaden mecburen fatura tanzim ederek göndermek zorunda kaldılar. Önceki alımlara ilişkin ürünlerin paketlerini açtığımızda iş işten geçmişti. Yaşadığımız tecrübenin bize olan maddi manevi kaybı bir yana esasen devletin uğradığı zararı düşünüyoruz. Zira söz konusu işletme açıkça görülüyor ki, hem bizden hem de devletin kasasından çalıyor. Gerekli ihbarlarımızı ve yasal süreçleri başlatması adına şirketler avukatımız Av. Arb. Abdullah Serdar Önür’ü yetkilendirdik. Gerisi, sayın yetkili makamlarımızın ve hukuk mercilerinin takdirine kalıyor.”

Koçoğlu ayrıca, yaptığı açıklamalara ek olarak firma ile gerçekleşen tüm yazışma ve ödeme dekontlarını da kamuoyu yararına ifşa etti.

İŞTE, KİMYACINIZ, KİMYACINIZ.COM ŞİRKETİ ADINA ŞABAN KUMRU ADLI ŞAHSIN BANKA HESAPLARI ÜZERİNDEN İŞLEM GÖRDÜRÜLEN VE VERGİ USUL KANUNUNA AYKIRI ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLEN FATURA KARŞILIKSIZ PARA TAHSİLATINA İLİŞKİN DEKONTLAR:

FİRMA ÇALIŞANI ENES ADLI ŞAHSIN, YUKARIDA YER ALAN ÖDEMELERİN ÖNCESİNDE KİMYACINIZ İSİMLİ FİRMANIN MÜŞTERİSİ OLAN TUNA GÜZELYURT İLE YAPTIĞI KAYITLI WHATSAPP YAZIŞMALARINI OKUMAK İÇİN, BURAYA TIKLAYIN!

Türk sanatçı Joke

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK