AnasayfaBültenlerKoçoğlu: “Türk Hava Yolları yaşattığı rezervasyon skandalı sonrasında küstahça öneride bulundu!”

Koçoğlu: “Türk Hava Yolları yaşattığı rezervasyon skandalı sonrasında küstahça öneride bulundu!”

Türk Hava Yolları’ndan 24 Temmuz tarihinde İstanbul-Adana seferi yapacak olan 12:05’te kalkacak uçağa Tuna Güzelyurt adına bilet satın alan (UZT6H8) Güzelyurt ile Ticari Danışmanı Abdullah Koçoğlu, çifte skandal yaşadıklarını belirtti.

Koçoğlu, basına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

24 Temmuz tarihinde saat 12:05’te İstanbul-Adana seferi yapacak olan uçağa Tuna Güzelyurt adına bilet satın aldık (UZT6H8). Ardından ek bedel ödeyerek 6F numaralı koltuğu rezerve ettik. Bir süre sonra sisteme girdiğimizde rezerve ettiğimiz koltuk numaramızın 9F ile değiştirildiğini gördük. Duruma itiraz etmek için, yönlendirildiğimiz 444 0 849 numaralı telefonu aradık ve müşteri hizmetleri yetkilisi ile yaptığımız görüşme sonrasında 3 saat içerisinde çözüm sağlanacağı vaadi ile telefonu karşılıklı olarak kapattık. Bu arada müşteri hizmetleri yetkilisi durumu ifade eden ve işleyişi takip edebileceğimiz bir de e-posta gönderisi gerçekleştirdi. Saatler 17:34’ü gösterdiğinde tekrar arama gerçekleştirdik ve 6F’nin Business kategorisine alındığını, 9F ile seyahat etmemiz gerektiğini ifade ettiler. Bu dayatmayı kabul etmeyince çözüm önerileri “Bilet iptali gerçekleştirip, ücretinizi iade edelim!” oldu.

Türk hava Yolları’nın bu tutumu kabul edilemez. Hem koltuk rezervasyonu için ek ödeme alacaksın hem de kafana göre iptal gerçekleştirip, üstelik de haber verme zahmetine bile katlanmadan yolcuyu kendi istediğin koltukla taşıyacaksın. Herhangi bir yere oturacak olsam, ek bedel ödeyerek yer rezervasyonu yapmam. O halde sen (THY), ek bedel tahsil ederek kamuoyu üzerinden haksız kazanç sağlamış oluyorsun. Sanıyorum ki, Türk hava Yolları, nasıl olsa kimse 30-40 liranın peşinde koşmaz, nereyi göstersek oraya oturur mantığı ile iş yapıyor. Biz koşarız!

Bu arada şunu da belirtmeden geçmek yanlış olur. Türk Hava Yolları 6F numaralı gasp ettiği koltuğumuzu, Business kısmına dahil etmiş. Yani, bir başka deyişle; daha pahalıya bilet satsın diye ekonomi sınıfından bilet alan yolcusunu satışa getirmiş.

Bugün itibariyle gerek danışmanlığını yürüttüğümüz onlarca kuruluşta gerekse kendi şirketlerimizde Türk hava Yolları’nı süresiz boykot ediyoruz. Bundan böyle biletini Türk Hava Yolları’ndan satın alan hiçbir işçi ya da yönetici, şirketlerimizden yolculuk yardımı ya da bilet bedelini tahsil edemez.

İstanbul Bilişim f
Şarkıcı Kutsal: "

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK