AnasayfaŞahısa DikkatAbdullah Koçoğlu’ndan örtülü şantajcı mali müşavire suç duyurusu!

Abdullah Koçoğlu’ndan örtülü şantajcı mali müşavire suç duyurusu!

Ticari Danışman Abdullah KOÇOĞLU, danışmanlık yaptığı bir şirketin evraklarına legal olmayan koşullar ile el koyan ve resmi evrak teslim reddinde bulunan bir mali müşavire karşı suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Koçoğlu basına yaptığı açıklamada, “Bir süre önce Ali D. adlı 20 yıllık yakın bir dostum vasıtasıyla tanıştırıldığımız söz konusu mali müşavir, hizmet verdiği firmalarımızdan birinin evraklarına legal olmayan koşullar altında alıkoyma gerçekleştirdi.

MARKALARI ART NİYETLE SATIN ALMIŞ

Söz konusu mali müşavir, geçmiş dönemde bedelini marka satışı sonunda ödeyeceğini beyan ederek satın aldığı bir kısım markalarda yaşadığı itilafta yasal sürece dayalı hizmetler adına da tarafımdan avukat talebinde bulunmuş, bağlantılı hukukçularımızdan hizmet almıştı. Ben de gerek avukatlık ve yasal sürece bağlı harçları konu alan kimi hizmetleri gerekse danışmanlık bedellerini, kişinin ifadesine gereğince; “hizmet sonunda ve satın aldığı markaların satışı sonrasında tahsil edecek şekilde” kendisiyle sözlü olarak anlaştım. Meğer, mali müşavirin satın aldığı ve şahsımı da dahil ederek dava sürecine dahil ettiği markalar, fiziksel olarak var olan kimi şirketlere aitmiş ve satın alma işlemi söz konusu ticari firmalara art niyet çerçevesinde gerçekleşmiş. Yaptığım görüşmeler nezrinde ve dava karar beyanına binaen, söz konusu iddiaları asil marka sahibi her iki firma sahip kişisinin onayladığına şahit oldum.

İLLEGAL KOŞULLAR ALTINDA SESİNİ KAYDETTİĞİ ŞAHSI DÖVDÜRMÜŞ

Söz konusu davaların kaybedilmesi ile birlikte tüm gerçek açığa çıktı ve muhatap mali müşavir, kaybettiği davalara ilişkin kaybını öne sürerek tarafımı tehdit eder nitelikte para tahsiline dayalı örtülü şantaj cürümü gerçekleştirdi. Beraberinde hakarete uğradığı iddiası ile hukuk desteği talebi ile illegal yolla gerçekleştirdiği ses kaydını tarafıma gönderdiği 3. bir başka şahsı ise dövdürdüğünü ifade etti.

SUÇA EĞİLİMLİ BİR AİLESİ OLDUĞUNU BELİRTTİ

Müşavir yanı sıra aynı hadiseyi örnek göstererek, ailesinin öldürme, yaralama eğilimine odaklı davranışlarda bulunabileceğini şahitler huzurunda ifade ederek tarafıma örtülü gözdağı verme eğilimine girdi.

SAİR KİŞİLERİN SES KAYITLARINI İZİNSİZ OLARAK KAYIT ALTINA ALIYORMUŞ

Mali müşavirin, daha önce de sair kişilerin ses kayıtlarını izinsiz olarak kayıt altına aldığından bu vesileyle haberdar oldum. Şahsın, başka suçlara iştirak edip etmediğini bilmiyoruz. Ancak, kimlik adımı dahil ederek yaptığı illegal girişimlere, örtülü şantaj yoluyla menfaat elde etme girişimine, izinsiz ses kaydı girişimlerine ve sair olası suçlara ilişkin ilgili yasal süreçleri başlatma kararı aldık.

GİZLİ REKLAM TALEBİNDE BULUNDU

Mali Müşavir ayrıca, en ucuz ve en iyi hizmet sloganı ile hizmet verdiğini beyan ederek tarafımdan ve sair yayıncı dostlarımdan defalarca kere gizli reklam talebinde bulundu. Neden gizli reklam yaptırmak istediğini anlamamış olsak da talebi üzerine reklamını yaptık. Gerek whatsapp gruplarımızdan, gerek sosyal medya hesapları üzerinden, gerekse binlerce kişiden oluşan özel rehberlere belirttiği şekli ile reklam hizmeti gerçekleşti. Yanı sıra kendisini, bedelini sonradan belirlemek koşulu ile yayınların künyelerinde bulundurduk. Tüm bu hizmetlerin bedelleri, kendisine sağlayacağı fayda oranında belirlenecekti.

BAĞLI OLDUĞU ODAYA, VERGİ DAİRESİNE VE CİMER’E ŞİKAYETTE BULUNACAĞIZ

İşbu açıklamanın devamında; 18 Ocak Cumartesi günü avukatlarımla yapacağım olağan toplantı sonrasında, mali müşavir ile ilgili yasal süreçleri başlatacağız, ihtarname ile evrak talebi gerçekleştirerek mağdur firmanın evraklarını talep edeceğiz, yazılı izin olmaksızın dahil edildiğim kimi hadiselerdeki prestije odaklı kayıplarımıza ilişkin tazminat davalarını ve gereği halinde olası kamuoyu mağduriyetini önleme adına ilgili basın açıklamaları nezrinde şahsın olası cürüm işlemesine tedbir sağlamak maksadıyla ifşa beyanımızı yapacağız. Bununla birlikte mali müşavirin bağlı bulunduğu odaya, mükellefin bağlı olduğu vergi dairesine, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) de yazılı şikayette bulunacağız.” dedi.

Anı Yüzük aksesua
Medical Estetik alan

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK