AnasayfaBültenlerKuveyt Türk’ten 450 TL’ye varan emeklilik hediyesi

Kuveyt Türk’ten 450 TL’ye varan emeklilik hediyesi

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emekli maaşı ödemelerini banka aracılığı ile alan müşterilere 450 TL’ye varan hediye ödemesi gerçekleştiriyor.

Türkiye’de 12 milyonun üzerinde emekli olduğunu hatırlatan Kuveyt Türk Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral, “Kuveyt Türk olarak emeklilerimizin hayatını kolaylaştırmak, kendilerine bir nebze de olsun katkı sunmak amacıyla emeklilik hediyesi ödemeleri gerçekleştiriyoruz. Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur ödemelerini bankamız aracılığı ile alan ve hediye başvurusunda bulunan tüm müşterilerimize 450 TL’ye kadar ödeme yapıyoruz. Emeklilik maaşını bankamıza taşıyan yeni müşterilerimize en az bir kez maaş aldıktan sonra, mevcut müşterilerimize ise başvurularının ardından yalnızca üç gün içinde hediye ödemelerini sunuyoruz. Tüm emeklilerimizi bu hediyeden yararlanmaları için şubelerimize bekliyoruz” dedi.

Emekli maaşı müşterileri, Kuveyt Türk’ün tüm ayrıcalıklarından yararlanabiliyor

Emekli maaşını Kuveyt Türk’ten alanlar, hediye ödemesinin yanı sıra bankanın diğer avantajlarından da yararlanabiliyor. Emekliler talep ettikleri takdirde, eğitim ve sağlık sektöründe vade farksız beş taksit sunan, kart ücreti olmayan ve altın biriktiren kredi kartı Sağlam Kart’a sahip olabiliyor. Üstelik Sağlam Kart ile her ay 200 TL ve üzeri düzenli alışveriş yapan müşteriler, 12 ayın sonunda 50 TL değerinde altın kazanıyor. Mobil şube, internet şube ve çağrı merkezinden yaptıkları havale ve EFT işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilen emekliler, maaşlarını Kuveyt Türk şube ve İşlematik’lerinden de kolaylıkla çekebiliyor. Kuveyt Türk ayrıca, PTT ATM’lerinden de günlük 1000 TL’ye kadar ücretsiz para çekme imkânı sunuyor.

Adrese teslim emekli maaşı

Kuveyt Türk ayrıca, sağlık sorunları nedeniyle maaşlarını almak için şubeye gelemeyen emekli müşterilerinin maaşlarını adreslerine teslim ediyor. Şubeye gelemeyecek durumda olduğunu gösteren tam teşekküllü sağlık raporu alan emekliler, bizzat veya noter tasdikli vekaleti olan yakınlarının talebiyle maaşlarını kolaylıkla alabiliyor.

Emeklilerin hediye ödemesinden yararlanabilmeleri için, maaş ödemelerini üç yıl boyunca Kuveyt Türk aracılığı ile alacaklarına dair başvuruda bulunmaları yeterli oluyor. Buna göre; 1000 TL’ye kadar emekli aylığı alanlara 300 TL, 1000 TL ila 2000 TL arasında emekli aylığı alanlara 375 TL, 2000 TL üzeri emekli aylığı alanlara ise 450 TL hediye ödemesi gerçekleştiriliyor. Maaşını Kuveyt Türk’e aktarmak isteyen emekliler, Kuveyt Türk şubelerinden bilgi alabilir veya PTT’den temin edebilecekleri e-Devlet şifresi ile turkiye.gov.tr üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası hakkında:

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (Kuveyt Türk), 1989 yılında kurulmuştur. Seçkin finansal ürün ve hizmetlerini etkin bir biçimde tasarruf sahipleri ve yatırımcılarla buluşturan banka; müşteri odaklı yaklaşımı, teknoloji – inovasyon çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlar ile sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir. Altın bankacılığı alanında adım atan ilk katılım bankası olan Kuveyt Türk ayrıca, Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk banka hukuk işlemini gerçekleştirmiştir. Türkiye’de bir banka tarafından hayata geçirilen ilk Ar-Ge merkezini 2010 yılında kuran Kuveyt Türk, bugün Türkiye’de iki Ar-Ge merkezine sahip tek banka unvanına sahiptir. Ar-Ge merkezinde geliştirilen projeler arasında, video görüşme ile self servis işlemlerin bir arada yapılabildiği XTM gibi dünyada bir ilk olan projeler de yer almaktadır. Bugün itibarıyla Türkiye genelinde 417 şubesiyle hizmet veren Kuveyt Türk Katılım Bankası, yurt dışında ise Bahreyn şubesi ve Almanya’daki banka iştiraki KT Bank AG’yle faaliyetlerini sürdürmektedir. Operasyonel çalışmalarının yanı sıra toplumsal değerleri temel alarak ve kültürel varlıklara sahip çıkarak önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kuveyt Türk, “Değerlerimizle büyüyoruz” yaklaşımı doğrultusunda birçok restorasyon projesi üstlenmiş, kitap ve belgesel gibi kalıcı eserler ortaya koymuştur.

Doğaya dönük resi
Facebook basın bild

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK