AnasayfaMagazinciler BirliğiLale Edis hayvanseverlere Yardım Çağrısında Bulundu

Lale Edis hayvanseverlere Yardım Çağrısında Bulundu

ESKİ MANKEN LALE EDİS’TEN YARDIM ÇAĞRISI

Şehirden uzaklaştırılan hayvanların toplu halde barındırıldığı ormanlık alanlarda yeterince beslenemediklerini ve çeşitli sağlık problemleri yaşadıklarını belirten eski Manken Lale Edis, hayvan dostu sanatçılar ve iş adamlarından yardım istedi.
Son dönemde sponsorluklar kapsamında gerçekleştirdiği, sahipsiz, sakat ve hastalıklı sokak hayvanlarını koruma altına alma, kısırlaştırma, cerrahi müdahale sonrası aşılandırma ve yuvalandırmaya dayalı aktivist eylemlerle adını duyuran eski manken Lale Edis yaptığı açıklamada; belediyelerin sahipsiz hayvanları, Beykoz, Ayazağa Köyü, Bolluca, Tayakadın Ormanları benzeri yerlere uzaklaştırdığını, yüzlerce hayvanın toplu halde barındırıldığı bu ormanlık alanlarda, yeterince beslenemediklerini ve çeşitli sağlık problemleri yaşadıklarını dile getirdi.

Edis, “Ülkemiz şartlarında yaşanan yetersizliklerin bilincinde olan hayvan dostu sanatçılarımız, iş adamları ve hayvanseverler, sahipsiz hayvanların yaşam koşullarını iyileştirmede hayvan aktivistlerine daha fazla destek sağlamalıdır. Kendilerine çeşitli kurumlar aracılığıyla, durumu ifade eden mesajımızı iletme gayretindeyiz. Amacımız ülkemizin dört bir yanındaki hayvanseverlere sesimizi duyurmak ve aciziyet altında bulunan sokak hayvanlarımızın imkanlarını olgunlaştırmak” dedi.

Türkiye’de bulunan hayvanseverleri, yesilpati.com çatısı altında toplamayı arzuladıklarını ve yardımseverler kanalıyla daha fazla sokak hayvanına destek vermeyi amaçladıklarını belirten gönüllü aktivist Edis, bu güne kadar, Veteriner Hekim Sedat Beyaz ile birlikte 1000’e yakın hayvanı tedavi ettirip sahiplendirmiş.

Ebolaya Karşı En E
Op. Dr. Bülent Ciha

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.