AnasayfaGecelerMarka Konferansı 20’nci yılını Yalın’ın ‘İstanbul’ şarkısı ile kutladı!

Marka Konferansı 20’nci yılını Yalın’ın ‘İstanbul’ şarkısı ile kutladı!

Lider konferans kuruluşu Yürekli’nin Yapı Kredi World ana sponsorluğunda ve 20’nci yılında ana eksende İstanbul temasının yer aldığı 18-19 Aralık’ta düzenlediği MARKA Konferansı, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen gala gecesi ile sona erdi. İstanbul paydaşları ile iş ve kültür sanat dünyasının yoğun ilgi gösterdiği gecede Türkiye’nin önemli müzisyenlerinden Yalın, İstanbul’un birleştirici gücünden ilham alarak bestelediği yeni şarkısı ‘İstanbul’u ilk kez canlı olarak sergilediği gecede muhteşem bir konsere imza attı. Yalın’a Kübalı şarkıcı Solanch de la Rosa sahnenin bir bölümünde eşlik etti. Fas asıllı Fransız caz sanatçısı Hindi Zahra da davetlileri şarkıları ile büyüledi.

İstanbul’un sadece bugününü konuşmayı değil geleceği için çözüm üretmeyi de hedefleyen MARKA Konferansı, WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) işbirliği, Yapı Kredi World desteği, Beşiktaş ve Üsküdar Belediyesi katkılarıyla birlikte Plastik Avcıları İstanbul Projesi’ni başlatmıştı. Balçiçek İlter ve BJ Cunningham’ın sunduğu Gala Gecesi’nde, Plastik Avcıları İstanbul Projesi’ne destek sağlamak için düzenlenen bağış kampanyası büyük destek gördü

Gala gecesinde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, MARKA Konferansı’ndan etkilendiğini belirterek, Türkiye’de marka bilincinin oluşması açısından MARKA Konferansı’nın önemli olduğunu kaydetti. Dünyanın en önemli markasının İstanbul olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “Marka ve İstanbul bir araya gelince birbirine çok yakışıyor. İstanbul’un geleceğe taşınması konusunda 3 kavramı önümüze koyduk. İstanbul adil, yaratıcı ve yeşil bir şehir olmalı. Şehirleri iyi şekillendiriyorsanız, dünyayı da iyi şekillendiriyorsunuz demektir” dedi. İmamoğlu konuşmasını “MARKA Konferansı değerine değer katsın, nice yıllar bizimle olsun, İstanbul ile yan yana yürümeye devam etsin” sözleriyle sonlandırdı.

Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör, 20’nci yılın özel olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Bu yıl ardımızda değerli bir çıktı bırakmak istedik. Bu nedenle bu özel yılımızı ‘İstanbul Markası’na adadık. Konferansımız sırasında değerli projeler ürettik. Bu gece hepimizin burada olmasını sağlayan proje ise Plastik Avcıları İstanbul. Bu proje detaylı bir şekilde tasarlandı. Plastik Avcıları İstanbul önemli bir pilot bölgede başlıyor: İstanbul’un çok değerli iki ilçesi Beşiktaş ve Üsküdar’ı belirledik. Bu proje bir anlamda İstanbul’un iki yakasını buluşturan bir proje oldu. Hepinize katkılarınız için teşekkür ediyorum.”

Plastik Avcıları İstanbul Projesi’nin önemini vurgulayan Yapı Kredi Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, “Bizim gibi büyük grupların bu gibi anlamlı projeleri desteklemesi gerekiyor” diye konuştu. Projenin paydaşları WWF- Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de galaya katılanlara projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Plastik Avcıları İstanbul projesi için bir bağış gecesi olarak tasarlanan gala gecesinde WWF’nin Plastik Avcıları İstanbul projesi için tasarım elçisi olduğunu açıklayan ünlü modacı Mary Katrantzou’nun özel tasarımlarından oluşan defile düzenlendi.

Geleceğin Girişimc
Yiğit Özgür'ün k

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK