AnasayfaAlışverişMarkosia Enterprises, Tayyar Özkan’ın kitabını dünyaya tanıtacak!

Markosia Enterprises, Tayyar Özkan’ın kitabını dünyaya tanıtacak!

İSTANBUL – ABDULLAH KOÇOĞLU – Geçmişle gelecek arasında köprü kuran “The AGE of the CAVEMAN” çizgi roman serisi, dünya ülkelerinde satışa sunuldu!

Dünyanın en ünlü çizerleri arasında yer alan Tayyar ÖZKAN ile hayat bulan CAVEMAN karakteri, yeni yüzüyle dünya okurlarıyla buluştu.

1986 yılından bu yana birçok ülkede satışı devam eden CAVEMAN serisi, bu kez gelecekle geçmiş arasında üstün çizgisel anlatım gücüyle bütünleşik ilginç bir köprü kuruyor.

İngiltere’nin en şöhretli yayınevi ile anlaştı

Özkan, Türkiye’nin sanatsal platformdaki atılımı adına gurur kaynağı olan yeni CAVEMAN serisi “The AGE of the CAVEMAN” için, Spiderman, Batman gibi ünlü çizgi roman ve sinema karakterlerin çizerlerinin kitaplarını basan ve dünya ülkelerine dağıtımını gerçekleştiren İngiltere’nin en ünlü yayınevi ‘Markosia Enterprises’ ile anlaştı.

Robotik ilk insan ‘Caveman’

Kitabin ilk yarısı seçilmiş klasik CAVEMAN hikayelerinden oluşurken sonlara doğru “Pin-Up’ cizimlerin yanı sıra ‘The AGE’ öyküleri ile devam ediyor.

Bilinenin aksine CAVEMAN hikayelerine ters köşe yapan kitap, gelecekte başlayıp geçmişte biten öykülerden oluşuyor. Eserde verilmek istenen ana mesaj ise gelecekte ne yapıyor isek geçmişten izler taşıdığını ima ediyor.

Sürpriz gelişmelerin yaşandığı kitabın ilerleyen sayfalarında ise CAVEMAN, Siborg’lar tarafından donmuş halde bulunduğu buzların altından kurtarılarak hayata döndürülüyor. Ancak yeni yaşamına daha robotik ve teknolojik donanımsal özelliklere sahip halde “merhaba” diyor.

Kronolojide geçiş niteliği de taşıyan eser, sadece Türkiye için değil dünya sanat akımları adına da önemli bir gelişim olarak görülüyor.

Tamamı İngilizce dilinde 150 sayfa olarak basılan serinin ilk kitabı için, markosia.com üzerinden detaylı bilgi edinebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

A world wide famous Turkish comic artist brings out a new work

ISTANBUL – ABDULLAH KOCOGLU – The graphic novel “The AGE of the CAVEMAN” bridges the past and the future and is available in many countries of the world!

Tayyar Ozkan’s CAVEMAN series has been selling in many countries since 1986 and amazed the readers with its new face.

This time, he builds a bridge with a superior expression between the future and the past.

Mr. Ozkan signed up with one of the most famous publishers in England, who worked with the artist of Spiderman and Batman’s as well as with other many famous comic artists and  movie creators. Mr. Ozkan, Turkey’s proud artist on behalf of the breakthrough in the artistic platforms worked with Markosia Enterprises.

This is the first half-robot ‘Caveman’ in the history.

The first half of the book consists of selected classic CAVEMAN stories, then continues with ‘Pin-Up,’ followed by ‘ The AGE’ stories, which are connected.

Contrary to the usual CAVEMAN books, the new book is the opposite: it begins in the future and ends in the past. The main message of the book is that what we are doing in the future is influenced by the past.

In the following pages of the book where a surprising development arises, the frozen CAVEMAN under the ice is rescued by cyborgs. But his new life and world after opening his eyes is more robotic and technological full of mechanical feats.

This book with its transitional nature of perfect chronology across the world is seen as an important development for artistic movements.

You can get more detailed information and create an order on markosia.com for the first book of the new series, which is 150 pages long.

Nina Kraviz İstanbu
Mehmet Er, “Bırak

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK