AnasayfaMagazinMart ayının en çok konuşulan ismi kim oldu…!

Mart ayının en çok konuşulan ismi kim oldu…!

Medya Takip Merkezi (MTM), magazin dünyasının Mart ayında medyada en fazla yer alan ünlülerini araştırdı. Gazete, dergi, TV kanalları ve internet siteleri üzerinden hazırlanan rapora göre Acun Ilıcalı listede zirveye oturdu. Kenan Işık ve Necati Şaşmaz, Acun Ilıcalı’yı takip eden isimler oldu. İşte Mart ayının en fazla konuşulan isimleri…

MTM’nin Mart ayı verilerinden elde ettiği rapora göre; ayın en çok konuşulan ismi 3 bin 815 adet haberle Acun Ilıcalı oldu. TESYEV’e 5 milyon TL , Edirne’de okuduğu İstiklal İlköğretim Okulu’na 38 bin TL bağışlayan Acun Ilıcalı, 24 yıl önce trafik kazasında kaybettiği anne ve babasının adına huzur evi ve rehabilitasyon yapacağı ile ilgili çıkan haberlerle Mart ayı gündeminde konuşuldu. Geçtiğimiz ay 4. kez baba olmanın mutluluğunu yaşayan Ilıcalı, kızı Melisa ile ilk kez görüntülenmesiyle de haberlere konu oldu.

TV8’i satın almasının ardından hangi programlar ile yeni sezona geleceği merakla beklenen Acun Ilıcalı, Ütopya programını getirileceğinin duyurulmasıyla haberlere konu oldu. John de Mols şirketi tarafından yapılan açıklamada Hollanda’da çok ilgi gören reality show programı Ütopya’nın formatı Acun Ilıcalı tarafından satın alındığı açıklandı.
Acun Ilıcalı, Twitter ‘da kendisi hakkında karalayıcı ve incitici ifadelerde bulunduğu gerekçesiyle işadamı Kaya Çilingiroğlu’nu savcılığa şikayet etmesiyle de gündeme geldi. Acun Ilıcalı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Koskoca bir gazeteye böylesine yalan haberi yakıştıramadım” diyen Ilıcalı, söz konusu haber için “komediye bak” sözleriyle hakkında çıkan iddiaları yalanladı.

Mart ayında en çok konuşulan bir diğer isim ise 3 bin 793 adet haberle Kenan Işık oldu. Mart ayında spor salonunda yere düşerek başını betona çarpması sonucu beyin kanaması geçiren Ünlü tiyatrocu ve sunucu Kenan Işık, gündeme damgasını vurdu. Işık, başarılı bir beyin ameliyatının ardından yoğun bakıma alınmıştı. Günlerdir uyutulan Kenan Işık’ın sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor.

ATV’de yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasının sunucu Kenan Işık, yarışmacısının adının Ulaş olduğunu öğrenince duygulanmasıyla da medyada yer aldı. Işık, “Ulaş deyince birden duruyorum. Ulaş benim sınıf arkadaşımdı. 68 kuşağından. İki sıra önümde otururdu. Hep o aklıma gelir. Vuruldu. Biliyorsunuz Ulaş Bardakçı. Türkiye sanki değerli insanlarını kaybetmiş gibi bir duygu var içimde.” dedi. Kenan Işık’ı sırasıyla Necati Şaşmaz, Cem Yılmaz, Sezen Aksu, İbrahim Tatlıses ve Kıvanç Tatlıtuğ takip etti.

MART AYINDA MAGAZİN DÜNYASININ EN ÇOK İSİMLERİ

No Ünlü isim Haber adedi
1 Acun Ilıcalı 3.815
2 Kenan Işık 3.793
3 Necati Şaşmaz 3.275
4 Cem Yılmaz 2.941
5 Sezen Aksu 2.604
6 İbrahim Tatlıses 2.546
7 Kıvanç Tatlıtuğ 2.215
8 Gülben Ergen 2.191
9 Hülya Avşar 1.901
10 Demet Akalın 1.893
11 Uğur Işılak 1.790
12 Tolga Karel 1.753
13 Ebru Gündeş 1.556
14 Şahan Gökbakar 1.547
15 Çağatay Ulusoy 1.526
Veriler, MTM Medya Takip Merkezi Tarafından, Mart 2014’de 4 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve internet medyasında yapılan haber takibi sonuçlarından derlenmiştir.

Ünlü oyuncuya sila
Tuba Büyüküstün

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.