AnasayfaAlışverişMcDonald’s şimdi de Side’de

McDonald’s şimdi de Side’de

Türkiye’de 32 yılı geride bırakan McDonald’s’ın 255’nci restoranı Antalya Side’de hizmete girdi.

McDonald’s Türkiye yeni restoran açılışları ile Türkiye’deki büyümesini sürdürüyor. Mc’Donalds Türkiye’nin 255’inci şubesi, Antalya Side’de açıldı. Side’de açılan restoran aynı zamanda Mc’Donalds Türkiye’nin Antalya’aki 19’uncu şubesi. Mall of Side’de açılan restoran 34 çalışanıyla haftanın 7 günü yaz aylarında 09.00-04.00 kışın ise 10.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Her yerde olmaya çalışmak yerine doğru yerde, doğru lokasyonda olmanın önemini vurgulayan McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Elif Göktaş, “McDonald’s herkesin keyifle vakit geçirebileceği bir yer. Bu yüzden ‘McDonald’s’a gel keyfin yerine gelsin’ diyoruz. Bunu sağlamak için restoranlarımızın dekordan sunduğumuz ürünlerin lezzetine, ürün ve servis kalitemizden gıda güvenliğine kadar her şeyi titizlikle sunmak önceliğimiz. Side’deki yeni restoranımızla McDonald’s severler aileleriyle bir taraftan keyifli vakit geçirirken bir taraftan da McDonald’s lezzetlerinin tadını çıkaracaklar” dedi. Göktaş, “ Amacımız tüm misafirlerimize restoranlarımızda “McDonald’s gibisi yok” dedirtecek bir deneyim yaşatmak” diye belirtti.

Türkiye’de McDonald’s

‘BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka’ çalışmasına göre dünyanın en değerli 10’uncu markası olan ve Türkiye’de ilk restoranını 1986 yılında açan McDonald’s, 2005 yılından bu yana Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet göstermektedir. McDonald’s, bugün yaklaşık 255 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. McDonald’s, sunduğu ürün ve hizmetlerin %98’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir.

McDCafé

McCafé yaklaşık 20 yıl önce Avustralya’da doğmuş bir konsepttir. Dünyada 32 ülkede 1300’den fazla restoranda faaliyet gösteren kahve zinciri McCafé, Türkiye’de McDCafé adıyla 32 McDonald’s restoranında hizmet vermektedir. McDCafé’lerde, Espresso’dan Capuccino’ya, Flatwhite’dan Americano’ya, Latte’den Türk kahvesine, Frappe’den, Smoothie’ye kadar, birçok sıcak ve soğuk içecek seçeneklerinin yanında birbirinden lezzetli kek ve muffin gibi damak zevkine hitap eden yiyecekler de bulunmaktadır.

McDonald’s Çocuk Vakfı hakkında:

1974 yılında ABD’de kurulan günümüzde 64 ülkede faaliyet gösteren RMHC’nin (Ronald McDonald House Charities) bir uzantısı olarak Türkiye’de 2001 yılında faaliyete geçen McDonald’s Çocuk Vakfı’nın misyonu, çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler gerçekleştirmektir. McDonald’s Çocuk Vakfı, bu misyon çerçevesinde bugüne kadar 25 yerleşim merkezindeki 29 sağlık kuruluşunda 51 proje gerçekleştirmiştir. Bu projelerden yararlanan çocuk sayısı 250 bin’e yaklaşmış ve Vakfa 2 milyon doların üzerinde ayni ve nakdi bağış yapılmıştır. McDonald’s Çocuk Vakfı 2012 yılında gerçekleştirilen Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi’nin inşa ve teşrifi projesi ile RMHC’nin en prestijli ödüllerini kazandı. Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi Projesi kendi kategorisinde ‘En İyi Proje’ ödülünü alırken, RMHC’nin en büyük ödülü olan Kim Hill seyirci ödülüne layık görüldü.

PAYLAŞ:
Her aileden 1 kişi
Marina Vista Bodrum

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK