AnasayfaMekanMetin Çalık’la yaşayan mekanlar

Metin Çalık’la yaşayan mekanlar

Metin Çalık; “Bir mekan, yaşıyorsa mekandır!”

Mekan Fabrikatörü Metin Çalık, tasarım harikası mekanlarında kendi tarzını yaratmayı başarmış. Yurdun dört bir yanında yaptığı mekanların her biri kendine özgü ve Çalık ruhu taşıyor. Ünlü tasarımcı çalışmalarını hayatın içinde edindiği kazanımlarla özdeşleştiriyor ve dünya normlarını yakından takip ediyor.

Çalık tarafından inşa edilen mekanlar, açıldığı gün itibariyle özgün müşteri kitlesini kendine çekmeyi başarıyor. Küçük mimari detaylarla mutlu olmak size etmiyor ise mükellef bir servis ve olağanüstü seviyedeki mutfak tercihleri kalan açığı fazlasıyla kapatacaktır.

Her şeyin bir bütün içinde tasarlandığı Çalık imzalı mekanlara girdiğiniz an itibariyle artık o mekanın bir parçası oluyorsunuz. Kopmanıza, ayrılmanıza, farklı tercihlere yönelmenize, sıra dışı bir durum söz konusu değilse pek imkan yok gibi.

Çalık, tasarımlarını yaşam yelpazesinde var olan değerlerden üretiyor. Haşlanmış bir yumurtanın ortadan ikiye bölünmüş halini anımsatan tepe aydınlatmalar, kaşıklardan ya da çatallardan oluşturulmuş harika figürler ve özgün çizimler bunlardan sadece bir kaçı.

“Bir mekan, yaşıyorsa mekandır!” diyen Çalık, bugüne kadar açtığı mekanların sayısını bile zor hatırlıyor. Yapıyor, işletiyor, müşteri portföyünü oluşturuyor ve gelen taleplere odaklı olarak devrediyor. Çalık, yeni denizlerin ve farklılıkların özgür çocuğu. O hep bir iyisini, bir fazlasını arzuluyor.

Marmara Forum AVM’
Hakan Küçükbay ul

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.