AnasayfaFirmaya DikkatMilli Piyango İdaresine İhbar Ediyoruz

Milli Piyango İdaresine İhbar Ediyoruz

SEYYAR BAYİLERİN AKILALMAZ TUTUMU

Talihinizi sınamak için, seyyar bir bayiye yanaşıyorsunuz veya bir mekanda otururken elinde kazı kazanlarıyla yanınıza bir adam ilişiveriyor. Tanesi 1 TL den kazıyorsunuz ve Milli Piyango İdaresi’nin öngördüğü aralıktaki ikramiyenizi bayiden alıyorsunuz. Ancak o an almanız şart, yoksa hiçbir seyyar bayiden alamazsınız. Çünkü, her birinin başka bir bahanesi var. Biri kendine ait olmayan biletleri değiştiremeyeceğini ifade ediyor, diğeri sahte olabileceğini ima ederek bir de sizi zan altında bırakıyor. Buyurun canlı örneği..

Altta yer alan 20 TL ikramiye isabet etmiş kazı kazan biletimi, 27-811 Bahçekapı Seyyar Bayii ve Vakkas Akgül 734-Bahçekapı Seyyar Bayinize, hiçbir koşul altında kabul ettiremedim. Daha küçük ikramiye isabet etmiş olanları da almadıklarını, artı parantez olarak belirteyim.

MİLLİ PİYANGO İDARE BAŞKANLIĞI’NIN GÖREV TANIMI

Milli Piyango İdare Başkanlığı’nın görev özeti, aşağıda yer aldığı şekilde tanımlanır…

3670 sayılı kanun ile kurulan Milli Piyango idaresinin görevleri 320 sayılı kanun hükmünde kararname ile belirlenmiştir. Buna göre Piyango idaresinin görevlerinin başında piyango biletlerini basmak, piyango, sayısal loto, şans topu, on numara, hemen-kazan planlarını hazırlamak, bu oyunları uygulamak ve ikramiyelerini dağıtmak gelir. Ayrıca bu kanunla her türlü eşya piyangosu şans oyunları ve müşterek bahis benzeri oyunları düzenleme yetkisi ile denetimi piyango idaresinin görevidir. Piyango idaresi buna ilaveten uluslararası kuruluşlarda Türkiye’yi temsil etmek ve bunlarla ortaklıklara girip işbirliği yapma yetkisine sahiptir (*)

Kısaca her türlü şans oyunu düzenleme ve denetleme ile bu konuda Türkiye’yi temsil edip, ortaklıklara girip işbirliği yapma yetkisine sahiptir.

(*) 45. Resmi Gazete, T. 1 Haziran 1993, Sayı 19834, s. 1.

Bu açıklama; Milli Piyango İdaresi’nin resmi görev tanımıdır. Bana göre bir görevi daha vardır ki, o da bu işin can damarı olan bayilerin doğru hizmeti verip vermedikleri yeteri derecede denetim altında tutmak.

 İhbarı değerlendirip, gerekli önlemlerin alınmasını arz ederiz.

Yayıncı: Abdullah KOÇOĞLU | Ticari Danışman
M.G.B. Genel Yayın Koordinatörü
FirmayaDikkat.com | MagazincilerBirligi.com

***

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com ve FirmayaDikkat.com olarak bize düşen; Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemektir. Haberlerde adı geçen herkesin cevap ve düzeltme hakkı mahfuzdur.

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com ve FirmayaDikkat.com da yayımlanan haberler, Anayasa’nın 28. ve 5187 sayılı Basın Yasası’nın 3. maddesinde ifadesi bulunan, BASININ HABER VERME HAKKI, GERÇEKLİK, GÜNCELLİK, KAMU YARARI, TOPLUMSAL İLGİ Vs. içerikleri İHLAL ETMEDEN yapılır.

Yaşama Dair Renkli
Türk Telekom Neyin

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK