AnasayfaBültenlerMNG Kargo’dan yaşlı hastayı kaderine terk eden sorumsuzluk

MNG Kargo’dan yaşlı hastayı kaderine terk eden sorumsuzluk

MNG Kargo Haznedar Şubesi ile merkeze bağlı telefonlara bakan müşteri temsilcisinin ihmalkârlığı, ünlü Sunucu ve Yayıncı Tuna GÜZELYURT’un anneannesini kaderine terk etti.

Yaşadığı şoku üzerinden atamadığını ifade eden güzel sunucuya zor anlarında ortağı Ticari Danışman Abdullah KOÇOĞLU destek verdi.

Koçoğlu, konuyla ilgili basına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle belirtmeliyim ki, ne ben, ne Tuna Güzelyurt, ne de danışmanlığını yürüttüğümüz onlarca kurum ve kuruluş MNG Kargo ile asla çalışmıyoruz, zaten çalışmazlar da. Zira hizmet kaliteleri, bizim ve danışmanlık hizmeti verdiğimiz şirket portföyümüz için yeterli değil. Diyeceksiniz ki, ‘o halde neden MNG Kargo’yu çağırdınız?’ İzah edeyim…

Tuna Güzelyurt’un anneannesinin hastalığı nüksetti ve Mersin’de yaşayan yaşlı kadına, İstanbul’dan acilen iletilmesi gereken ilaçları vardı. Normal koşullar altında, özellikle konunun hassasiyeti sebebiyle asla MNG kargoyu tercih etmezdik. Gelin görün ki, Tuna Güzelyurt’la birlikte internetten işyeri için bir adet su sebili satın almıştık ve kullanım sonrasında memnun kalmadığımız ürünü İstanbul’dan İzmir’e geri göndermek için, getiren kargo şirketi olan MNG Kargo’yu aradık. Takdir edersiniz ki, bu tarz ebadı büyük ürünlerin, karşı firmanın devamlı çalıştığı kargo şirketi ile gönderilmesi her zaman daha ekonomiktir.

İşte, trajedinin başladığı an; MNG Kargo Haznedar Şubesi’ni ilk olarak 13 Haziran tarihinde aradık. 10:00 ila 12:30 saatleri arasında gerçekleştirdiğimiz aramalarda MNG Kargo Haznedar Şubesi’nin telefonları açılmadı. 12:42’de MNG Kargo’ya ait olan 444 06 06 nolu telefondan müşteri temsilcisine bağlandık ve 12:52’de 90331051 nolu ihbar kaydı ile kurye çağrımızın oluşturulduğu mesajı geldi. Sözde Cuma günü aldıkları kayıt neticesinde kargoyu,  Pazartesi günü 19:00’a kadar alacaklardı.

Doğal olarak Pazar günü ivedilikle paketlediğimiz Mersin’e göndereceğimiz aciliyeti olan diğer kargomuzu da bir seferliğine MNG Kargo ile gönderme kararı aldık. MNG Kargo Haznedar Şubesi çalışanları ‘geleceğiz’ dediler, gelmediler. Mesai saatleri içinde kayıtları sübut halde tarafımızda bulunan defalarca kez arama gerçekleştirdiğimiz telefonları açılmadı. Muhtemelen çaldığını görüyor ve açmıyorlar. Tekrar tekrar aradık, ses seda yok. Durumu riske etmeme adına 15 Haziran günü MNG kargo müşteri hizmetleri temsilcisine bağlandık. Ne dese beğenirsiniz? Sistemlerimiz açılmadığından yardımcı olamıyoruz. Tabi ki, bu bahane olamaz. Zira, o kişi orada çözüm üretmek için var; bahane sunmak için değil. Müşteri temsilcisine, bize nasıl yardımcı olabileceğini bizzat izah ettim. Telefonlarımızı verdik, Haznedar Şubesi’nin lakayt davranışını bildirdik; şubeyi arayıp durumu iletmesini ve kargomuzu alması için göndereceklerini ifade ettikleri elemanı yönlendirmelerini talep ettik. Bize açılmayan telefonlar, illa ki onlara açılacaktır diye düşündük.

Ne mi oldu? Müşteri temsilcisi, ‘ilgileniyorum’ dedi, karşılıklı kapattık. Ne gelen oldu, ne arayan, ne de soran.

Sebili boşverin, bir gün sonra da gitse olur; fakat ilaçların yola çıkması önemliydi. Kadında kalp var, şeker var, tansiyon var, yaşlı kadın, başına bir hal gelse kimsenin haberi olmaz. Güvendik bu iş bilmezlere, sap gibi ortada kaldık. MNG Kargo Haznedar şubesinin ve tabi ki, sözde müşteriyi temsil eden alo diyicilerin, insanı yok sayan ve yaşlı hastayı kaderine terk eden bu lakayt sorumsuzlukları asla unutulmaz.

Bu arada Mersin’e gidecek olan kargomuzu otogara yetiştirdim ve bir yolcudan ricada bulunarak iletimini sağladım. Aksi halde yaşlı kadının başına bir hal gelebilirdi. Diğer kargo için ise MNG Kargo’nun asilzade elemanlarının keyfini bekliyoruz. Keyifleri geldiğinde gelip alırlar diye düşünüyoruz.

MNG Kargo Yetkilileri ve MNG Kargo Haznedar Şubesi personeli, yıllardır sizinle çalışmamakta ne kadar haklı olduğumuzu kaşelediğiniz için, bir kez daha teşekkür ederiz.”

Yardım kampanyası
İstanbul Bilişim f

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK