AnasayfaMagazinNalan Tokyürek: Müziğe ilgim olmasa kesin Doktor olurdum…!

Nalan Tokyürek: Müziğe ilgim olmasa kesin Doktor olurdum…!

Müzik sektörünün en iyi pop sanatçılarından biri olan Nalan Tokyürek namı diyar Of Aman Nalan’ı hepimiz yakından tanırız. Müzik sektöründe kaydettiği başarıları hepimiz çok iyi biliriz müzik hayatına 10 albüm sığdırmayı başaran Nalan; Müziğe olan merakını, eğitim durumunu, albümleri ve kimlerle çalıştığını hatta müzik ile uğraşmasa doktor olabileceğini açıkladı…

NALAN TOKYÜREK RÖPORTAJI (ALİ ÇETİN 2014)

MÜZİK SEKTÖRÜNÜN EN İYİ POP SANATÇILARINDAN BİRİ OLAN NALAN TOKYÜREK NAMI DİYAR OF AMAN NALAN’I HEPİMİZ YAKINDAN TANIRIZ. MÜZİK SEKTÖRÜNDE KAYDETTİĞİ BAŞARILARI HEPİMİZ ÇOK İYİ BİLİRİZ MÜZİK HAYATINA 10 ALBÜM SIĞDIRMAYI BAŞARAN NALAN; MÜZİĞE OLAN MERAKINI, EĞİTİM DURUMUNU, ALBÜMLERİ VE KİMLERLE ÇALIŞTIĞINI HATTA MÜZİK İLE UĞRAŞMASA DOKTOR OLABİLECEĞİNİ AÇIKLADIĞI VE DİĞER DOBRA DOBRA AÇIKLAMALARI SADECE BU RÖPORTAJDA…

++ Müziğe olan merakınız ne zaman başladı Nalan Hanım? Müzik ile uğraşmasaydınız hangi işle uğraşırdınız.

** Kabiliyetim zaten vardı resmi olarak Babamın yönlendirmesiyle  ilkokul 3. sınıfa giderken TRT nin açmış olduğu sınavı kazanıp İstanbul Radyosu Çocuk Korosuna girdim. 84’te Konservatuar imtihanını kazandım ortaokulu ve liseyi  İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarın da bitirdim. Zannedersem yaklaşık  8 yıldır yarı dönemli olmuş benim gittiğim yıllarda Üniversite ve Milli Eğitime  bağlı tam zamanlı ortaokul ve liseydi. Üniversitede  Şan Bölümü sınavını kazanarak yine aynı üniversitede okudum. Eğer müzikle uğraşmasam doktor olmayı çok isterdim.

++ İlk profesyonel müzik hayatın hangi yılda başladı ilk albümün piyasaya çıktığında neler hissettin o zamanlarda cd, dvd vs yoktu kaset vardı değilmi kimlerle çalıştın ilk albümde biraz bahsedermisin sevgili Nalan Hanım.

** 94 yılında ilk kasedim çıktı Garo Mafyan’la 2 albüm yaptım AYSEL GÜREL .ZEYNEP TALU, ŞEHRAZAT çalışılan kişileri Garo Mafyan belirlerdi ben sadece yorumlardım. İlk hissim ve hala sahip olduğum his bir kere  herkesin hayali olan bir hobiniz  20 yaşında sizi insanlara tanıtıyor ve 94 ten  beri ayaklarım yerden kesik. İnsanın aşık olduğunda sahip olduğu hisler ne ise ona benzer hisler yaşıyorsunuz. İnsanlar sizi duyguları ve anılarının içine alıyor mazilerinin bir parçası oluyorsunuz. Mutluluk ve hüzünlerine sesinizle ortak oluyorsunuz. Müthiş bir şey.

++ Yanılmıyorsam 90 lı yıllarda Eurovision yarışmasına katılmıştın ilk defa söylendiğinde yarışmaya katılacağın neler hissettin o anda, yarışma hangi ülkedeydi ve söylemiş olduğun şarkı neydi hatırlatmak istermisin bizlere.

** Ben 92 de üniversitede Armoni Öğretmenim Kamil Özler in  bir bestesinde Ayşe Gencere (Allah rahmet eylesin Ayten Alpman’ın kızı) vokal yaptım 4 kızdık vokal yapan. Türkiye finaliydi. O yıl Aylin Vatan koş kazandı.

++ Müzik hayatına 10 albüm sığdırmayı başarmış bir pop şarkıcı olarak, yaptığın her albümdeki başarıyı  nasıl açıklarsın Nalan Hanım bu başarının sırrı nedir sizce. En çok hangi albümünüz satış rekoru kırdı.

** Usul  Usul albümü, Of Aman albümü, Nalan 2000. 2002 albümleri, Sinema klasikleri albümüm. Başarının sırrı ise iyi bir ekip ve şarkılar en güzel haline gelene kadar sınırsız aranje. Şimdilerde böyle bir şey yapmıyor aranjörler. Zaten doğru adreste isen pek gerekte kalmıyor defalarca aranjeye.

++ Müzik dalında almış olduğunuz bir ödül varmı? Var ise kaç yılında ve hangi dalda sevgili Nalan Hanım.

** Müzik dalında bir sürü ödül var tabi radyoların, kanalların oooo hangisini saysam bilemedim Alicim. 🙂

++ Şarkılarınızı hep kendiniz mi yazarsınız Nalan Hanım? ve aynı sahnede şarkı söylemek istediğiniz bir isim var mı. Bir albüm içerisinde düet’te olabilir.

** Tabi ki başka söz ve besteler seslendiriyorum ama genelde albümlerim benim söz ve bestelerimden oluşuyor. Söylemek istediğim tek kişi Fatih Erkoç tu bu son albümde düetimiz var.

++ Müzik harici ne yaparsınız her hangi bir aktivite var mı. (spor, gezmek) gibi.

** Spor yapmayı çok severim ve çiçeklerle, kitaplarla daha çok ilgiliyim.

++ Bu soruyu samimiyetinize sığınarak soruyorum Nalan Hanım, her anne gibi sizde bir bebek sahibi olmayı istediniz mi?

** İsteseydim zaten şimdiye kadar olurdu. Ablalarımın çocukları bu ihtiyacımı fazlasıyla karşıladı en azından şu anda öyle hissediyorum. Ama evlenince bilmem ister miyim. Hatta aslında  evlenmek isteyeceğim biri karşıma çıkar mı  kısmet Allah bilir. Şimdiye kadar evlenmek hiç istemedim.

++ Hayatta hiç pişman olduğunuz bir durum oldu mu Nalan Hanım? çok özel değilse paylaşmak istermisiniz bizlerle. Şunu da çok merak ettim en sinir olduğunuz durum nedir 🙂

** Neden Of Aman sorusu. Bir değil bir çok insanız pişmanlıklar olmadan dersler çıkmıyor hayattan.

++ Sizce ülkemizde müzik piyasasının geldiği son durum nedir sizce ileridemiyiz geridemiyiz nasıl yorumlarsınız bu durumu ve magazin gündemini hangi sıklıkla takip edersiniz.

** Magazinle hiç ilgili değilim, Müzik piyasası diye birşey kalmadı artık herkes kendi işini kendi yapıyor dijital ortamda her şey çok basit. Albüm alıcısı bile yok denecek kadar az.

++ Sevgili Nalan Hanım sosyetealemi.com ailesi olarak çok teşekkür ederim kırmadınız bizi ve harika bir röportaj oldu umarım sizde keyif almışsınızdır, kalın sağlıcakla yeni işlerinizde başarılar diliyorum.

** Çok teşekkürler Alicim harika bir röportaj dı. 🙂

SOSYETEALEMİ.COM/ALİ ÇETİN

Halil Sezai tüm par
Can Bonomo Dilara En

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.