AnasayfaMekanNevizade Anıları Kitap Oluyor

Nevizade Anıları Kitap Oluyor

Tarihi sokağın restorasyon, yenileme, geliştirme ve etkinlik programını oluşturan Danışman Abdullah Koçoğlu ve Tuna Güzelyurt birlikte yaptıkları açıklamada, Nevizade’de her mekanın bir anısı olduğuna ve bu anıların kitap haline getirileceğine dikkat çektiler.

Koçoğlu ile Güzelyurt, “Nevizade Sokağı’nı dünya turizmi kapsamında tavsiye edilen yerler arasına dahil etme gayretindeyiz. Bu sokakta bulunan her mekan, kendi içinde bir anı barındırıyor. Beyoğlu’nun tarihi dokusunu yansıtan bu hikayeleri çok dilli olarak kitaplaştırma gayretindeyiz. Örneğin Lipsos Restoran’ın hayli ilginç bir varoluş hikayesi var.

Uzun yıllar farklı restoranlarda çalışmış, kimi aşçı, kimi garson, kimi işletmeci olan 6 kafadar, birikimlerini bir edip Nevizade’deki Lipsos Restoran’ı kurunca 1 günde patron olmuşlar. Toplanan parayla kurdukları restoranı işletmeye başlayan ve kendi iş yerlerinde işçi olarak yeni bir başlangıç yapan işinin piri ortaklar, yarattıkları lezzetler sayesinde seçkin gurmelerden de yüksek puan almayı başarmışlar. Bu sadece Lipsos’un hikayesi, daha neler var neler.” dediler.

PAYLAŞ:
Vivasis Cafe'den Tak

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.