AnasayfaMagazinÖmür Gedik’le Dobra Dobra

Ömür Gedik’le Dobra Dobra

ALİ ÇETİN SORDU, ÖMÜR GEDİK YANITLADI…

Merhabalar sevgili Ömür hanım nasılsınız? Röportaja küçüklüğünüzden başlasak diye düşünüyorum. 🙂 Nasıl bir çocukluk dönemi geçirdiniz ve çocukluğunuz nerede geçti.

Çocukluğum Erenköy’de yeşillikler içinde bir yerde, sokaklarda misket futbol oynayarak geçti. Evcilik oynamadım hiç, saha çok erkek çocuklarının oynadığı oyunlara merakım vardı. Sokak hayvanlarıyla da iç içeydik. Şanslıydık çünkü sokağa çıkıp, onlarla temas edebiliyorduk.

İlk profesyonel iş hayatınız hangi tarihte ve nerde başladı ve sonrası biraz bahsedermisiniz bizlere Ömür hanım.

Boğaziçi üniversitesinde okurken bir reklam ajansına kayıt oldum ve çeşitli reklamlarda oynadım. Okul bitince Sabah ve ardından da Hürriyet gazetelerinde işe başladım. Hala da devam ediyorum.

Gazetecilik hayatı, televizyonculuk ve müzikal anlamda çoğu başarıya imza attınız hangi işi yaptıysanız hep yakıştı size bu çok yönlülüğü neye borçlusunuz?

Çok çalışkan olmama sanırım. Okulda da çok çalışkan bir öğrenciydim. Uyumadığım zamanlarda çalışırım ben. Bir de tabii tek bir şey yapmak yerine birbiriyle bağlantılı farklı işler yapmak daha eğlenceli geliyor. Enerji veriyor bana.

Türkiye sizi en iyi hayvan hakları savunucusu olarak ta tanıyor ve takdir ediliyorsunuz bu konuda neler söylemek istersiniz hayvanların türü fark etmiyor bu hayvan sevgisinin önemini nasıl açıklarsınız.

Ben elimden geldiğince zulüm gören ve kendini savunmayan hayvanların sözcüsü olmaya çalışıyorum. Biz insanlar hayvanların yaşam alanlarını işgal ettiğimiz yetmiyor gibi bir de onları kendilerine kalan daracık alanlarda da rahatsız ediyoruz. Böcek köpek yılan at fark etmiyor, insanların haklarına tecavüz ettiği tüm canlıların yanında olmaya çalışıyorum.

Kurucusu olduğunuz bir hayvan hakları savunma derneği var HAÇİKO, bu derneği kurmak nereden aklınıza geldi ve desteğini aldığınız isimler var mıdır? bu kurucusu olduğunuz dernek ile yapmış olduğunuz çalışmalar ve başarılar sayesinde ödüllerde aldınız almış olduğunuz ödüller nelerdir?

Destek aldığım isimler çok fazla. Başta Ajda Pekkan olmak üzere müzik ve sinema dünyasından pek çok isim yanımda yer aldı. Haçiko Altın Pati ödüllerinin bu yıl ilkini yaptık, gelecek yıl da hayvan haklarına duyarlı sanatçıları ön plana çıkararak bu konulara parmak basmaya devam edeceğiz.

Müziğe olan ilginiz ne zaman başladı ve bir çok ünlü isimle düet yaptınız ve bu düetler önemli çalışmalar oldu Halil Sezai, Teoman,ve diğer harika düetleriniz, ama şu soruyu sormak istiyorum büyük bir organizasyon olsa ve aynı sahnede şarkı söylemek istediğiniz bir isim var mıdır?

Müziğe olan ilgim ortaokul yıllarında korolarda söyleyerek ve klasik piyano eğitimi alarak başladı. Sonrasında çeşitli korolarda ve üniversitede solistliğini yaptığım grubumla devam etti. Birlikte sahneye çıkmak isteyeceğim çok isim var. Tek bir kişi ismi söyleyemiyorum bu nedenle.

Müzik sektörü ülkemizde hangi aşamada sizin için ileride miyiz? Geride miyiz? Artık müzik sektörü hep elektronik müziğe dönmeye başladı ve albüm yapan pek az kaldı single çalışmayı daha uygun görüyorlar neler söylemek istersiniz bu konuda.

Müzik yazarı ya da otoritesi değilim. Ama bence ülkemizde de güzel işler yapılıyor.

Medya dünyasında olmasaydınız hangi mesleği seçerdiniz? ve küçükken hayaliniz neydi? Şunu olmak istiyorum dediğiniz bir meslek varmıydı? Çok merak ettim bunu 🙂

Küçükken veteriner olmak istiyordum. 🙂

Müzik ile ilgili yeni çalışmalarınız var mıdır Ömür hanım ilerleyen zamanlarda bir single çalışması albüm veya herhangi bir ünlü ile düet?

Şu anda sevgililer günü için sevgili Umut Kuzey ile birlikte seslendirdiğimiz Dokun Bana adlı düetimiz var. 14 Şubat’ta da CKM’de sahnede olacağız. Yaza doğru da yeni bir single çalışmam olacak.

Sevgili Ömür hanım sosyetealemi.com ailesi olarak bizleri kırmadığınız için çok teşekkür ederim harika keyifli bir röportaj oldu benim açımdan. 🙂 Saygılar inşallah yeni röportajlarda görüşmek üzere efendim.

Sevgili Ali Çetin çok teşekkürler 🙂

RÖPORTAJ: Ali ÇETİN

Murat Uyar ve Zeynep
Derin Baysal'dan Der

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.