AnasayfaFirmaya DikkatReklam Veren Merdiven Altı Firmalara Dikkat

Reklam Veren Merdiven Altı Firmalara Dikkat

Ticari Danışman Abdullah Koçoğlu, ekonomide oluşan çatlakları fırsat bilen bir kısım merdiven altı firmanın halkı dolandırma eğiliminde olduğunu ve oluşabilecek mağduriyetlerin önlenmesinde basına çok iş düştüğünü belirtti.

Koçoğlu, kamuoyunu aydınlatmak ve yaşanabilecek olası mağduriyetleri en aza indirmek için şirket avukatı A. Serdar Önür ile birlikte yaptığı açıklamada, “Ekonomide oluşan çatlakları fırsat bilen bir kısım merdiven altı firma, markasını ve elverişsiz atölyelerde ürettiği niteliksiz ürünlerini reklam gücünü arkasına alarak halka arz ediyor. İnternet haber sitelerine yaptırılan bülten servisi, dergi, gazete, televizyon benzeri medya yayın organlarına verdiği reklamlarla kamuoyu üzerinde güven sağlama gayretinde olan bu firmalardan satın alınan ürünler; ateşli silahlar, havai fişekler, bataryalar vb. risk faktörü yüksek ürünler söz konusu olduğunda kişinin hayatına bile mal olabiliyor. Özellikle medya sektörüne hizmet veren basın-yayın kuruluşlarının, reklam veren firmaları dikkatlice incelemeleri şüphe uyandıran kişi ya da kurumlarla olan çalışmalarını kesinlikle sonlandırmaları gerekmektedir. Hatanın neresinden dönülürse kardır. Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemek hepimizin görevidir.” dedi.

Koçoğlu ve Önür, bu tür kuşkular yaşayanlara ya da mağdur olan vatandaşlara, profesyonel hizmet ve destek sağladıklarını da ifade ettiler.

Fuar Standında 7D T
Equist Fuarı Velief

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK